Pärnus domineeris Harri Kullas

{{1625938440000 | amCalendar}}
Foto: Igor Tseskidov

Laupäeval sõideti Pärnu Lennuvälja Motopargis Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp, kus võite jagus lisaks kohalikele ässadele ka mitmele naaberriigi sõitjale. Perfektne päev oli aga Harri Kullasel, kes võitis päeval kõik sõidud, kus osales.

MX1 klassi avasõitu asus juhtima küll Aron Lenzius (Husqvarna, AMB Racing Team), kuid teisel ringil möödus temast Harri Kullas (Yamaha, Pärnu MC), kes hakkas ka kohe järgnevatega vahet sisse sõitma ning võttis lõpuks kindla võidu.

Samal ringil möödusid Lenziusest ka Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK) ja lätlane Karlis Sabulis (Husqvarna), kes sõitsid ratas rattas terve sõidu. Kohalike rõõmuks suutis eestlane lõunanaabri rünnakud tõrjuda ja tasuks teine koht. Esikuuikusse sõitsid end veel Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK), Gert Krestinov (Honda, Motoextreme) ja Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing).

Teises sõidus haaras kohe liidriohjad Kullas, kes vaikselt Sabuliselt ja ülejäänutelt eest libises ning sellest sõidust tuli samuti esikoht. Sama kindlalt sõitis teisel kohal Sabulis ja kolmandal Krestinov ning selles järjestuses ka sõit lõppes. Avasõidu seitsmes mees Hardi Roosiorg (KTM, Tartu MKK) oli seekord 4., Mägi 5. ja Kutsar 6.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi seega Kullas, teine oli Sabulis ja kolmas Kutsar.

Samades sõitudes osalenud MX1 Local klassis võttis etapivõidu Jüri Triisa (Honda, RedMoto Racing), teine oli Henri Haramaa (Husqvarna, RedMoto) ja kolmas Tanel Rauk (RXT Motoklubi).

MX2 klassis ei leidunud vastast venelasele Timur Petrašinile (KTM), kes võitis mõlemad sõidud lätlase Edvards Bidzansi (Husqvarna) ees. Eestlastest suutis end poodiumile sõita kolmanda koha saanud Kaarel Tilk (Husqvarna, Sõmerpalu MK), tema oli sõitudes vastavalt 5. ja 3.

Koos MX2-ga rajal kihutanud MX125 klassis eestlastel kahjuks poodiumile asja ei olnud, kui esikoha saavutas lätlane Karlis Reisulis (Yamaha) kaasmaalase Uldis Freibergsi (Husqvarna) ja soomlase Eelis Viemerö (Fantic) ees. Parima eestlasena oli Tristan Uiga (Fantic) neljas.

Noorte 85cc arvestus läks võit samuti Venemaale, kui sõidud teisel ja esimesel kohal lõpetanud Ivan Dubatovkin (Husqvarna) kogus päeva lõpuks enim punkte. Teine oli lätlane Markuss Ozolins (GasGas) ja kolmas Romeo Pikand (KTM, Viljandi Motospordiklubi).

65cc klassis jätkas Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) oma võitudeseeriat võttes kummastki sõidust esikohad. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid Karl Teesalu (KTM, RedMoto Racing) ja lätlane Toms Dankerts (KTM).

Veteranide meistrivõistluste etapi esikoht läks seekord lätlasele Leons Kozlovskisele (Husqvarna), kellele järgnesid Jaanus Koval (Yamaha, RedMoto Racing) ja Dmitri Vinogradov (Kawasaki, Narva SK Energia).

MX Hobi klassi Eesti karikavõistlustel oli Pärnus parim Danel Dreving (Yamaha, Paikuse MK), teine oli Kristjan Lember (Yamaha, RedMoto Racing) ja kolmas Günther Põllumäe (KTM, Tihemetsa MK).

Kohalikele karikatele võistelnud pisikeste 50cc seas oli parim Theo Kolts (GasGas, Pärnu MC) Erki Raudnageli (GasGas, AMB Racing Team) ja Aston Kõivu (Husqvarna, Kagu MK) ees.

Päeva keskel toimunud mees-mehe vastu sprindivõistlused võitis Kullas, Lusbo ja Kutsari ees. Õhtuses MX1/MX2/MX125 ühises superfinaalis, kuhu kutsuti ainult parimad sõitjad, saavutas taas võidu kohe algusest liidriks tõusnud Kullas. Tema taga kihutas Sabulis, kes tegi aga sõidu teises pooles apsu ning temast möödus Lusbo, kuid siis eksis omakorda Lusbo ning temast möödusid Sabulis ja Krestinov ning sõidu esikolmik oli lõpuks Kullas, Sabulis ja Krestinov.

Homme on Pärnus rajal külgkorvid ja quadid ning nende esimene start antakse kell 11.00.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: