Triatloniliit kinnitas Kaidi Kivioja olümpiakoha

Kaidi Kivioja
Kaidi Kivioja Autor/allikas: Eesti Triatloni Liit

Teisipäeval saabus kinnitus, et triatleet Kaidi Kivioja on kvalifitseerunud Tokyo olümpiamängudele. Nii meeste kui naiste starti pääses 55 triatleeti ning Kivioja asub naiste triatloni stardijoonele 27. juulil.

Kivioja on ainus eestlanna, kes on triatlonis Eestit olümpiamängudel esindanud. 2016. aasta Rio de Janeiro olümpiadebüüt lõppes 44. kohaga.

Olümpiamängudele pääsemiseks tuleb triatlonis läbida pikk kvalifikatsiooniperiood, mis Tokyo puhul algas juba 2018. aasta maikuus. "Kogu teekond on olnud tõusude ja mõõnadega," võttis Kivioja kvalifikatsiooniperioodi kokku.

Esimene kvalifikatsiooniaasta (2018) oli Kivioja jaoks edukas, kui ta saavutas Euroopa meistrivõistlustel Glasgows 8. koha, MK-etapil Karlovy Varys 2. koha ning mitmeid top15 kohti teistelt MK-etappidelt. "2019 olid ootused väga kõrged, et läheb veel paremini. Motivatsioon oli kõrge ja tagantjärele mõeldes olin liiga motiveeritud, töötasin üle, tegin liiga palju trenni, olin ületreenitud ning tulemused peegeldasid seda," andis Kivioja ausa hinnangu 2019. aastale. "2020. aastal tuli koroonapandeemia, mil võistelda ei saanud ja tuli aeg paratamatult maha võtta, mis mõjus hästi mu kehale ja vaimule. Kõik see andis võimaluse minna 2021. aasta hooajale tugevamana vastu. Arvan, et olen sel aastal rohkem olümpiamängudeks valmis kui oleksin olnud aasta varem."

"Olümpiamängude stardini on jäänud kuus nädalat. Selle aja treenin treener Paulo Sousa juhendamisel oma treeninggrupiga Portugalis. Allesjäänud ajal pühendun treenimisele ning võistelda ei plaani," lisas Kivioja.

2019. aastal oli triatleetidel võimalus osaleda Tokyos testvõistlusel, mis andis neile ettekujutuse võistlustingimustest. Tokyo trassi eripäraks on väga soojas vees ujumine, rattarada on tehniline ning ühegi tõusuta ja jooksurada samuti tasasel trassil. Lisaks tuleb valmis olla väga soojaks ja niiskeks kliimaks. "Minule selline kliima sobib väga hästi. Olen alati hästi võistelnud Mehhikos, kus on sarnane kliima," sõnas Kivioja võistlustingimuste kohta.

Kivioja ei ole veel otsustanud, millistel võistlustel ta pärast olümpiamänge veel osaleb. Mõtteis on IRONMAN 70.3 Tallinn, Karlovy Vary MK-etapp ja septembri lõpus Valencias toimuvad triatloni standarddistantsi Euroopa meistrivõistlused.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: