Näoli areenile maandunud sumomaadleja suri

Sumoareen
Sumoareen Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Kuu aega tagasi sumomatšis raskelt viga saanud madalama kategooria maadleja Hibikiryu ehk kodanikunimega Mitsuki Amano suri ägeda hingamispuudulikkuse tagajärjel.

28-aastane Hibikiryu maandus märtsis toimunud turniiril näoli areenile ja meditsiinitöötajad jõudsid teda abistama alles mõne minuti pärast. Kanderaamil oli sportlane veel teadvusel ja lausus ametnikele, et ei tunne oma alakeha. Jaapani meedia teatel tema seisund haiglas siiski paranes.

Sumoametnike sõnul pole kindel, kas karjääri jooksul tugevuselt neljandasse divisjoni jõudnud Hibikiryu surm on seotud turniiril saadud vigastusega, kuid juhtum on tekitanud riigis kõvasti arutelusid. Paljude arvates peaks esmaabi olema sumomaadlejate jaoks kiiremini kättesaadav ja vaieldakse ka selle üle, kas naised tohiksid sumoringi siseneda või mitte.

Aastasadu on naistel keelatud ringi sisenemine ning 2018. aastal tekkis seetõttu skandaal, kuna meditsiiniõde ja veel mõned naised sisenesid ringi, et anda esmaabi kokkuvajunud sumoametnikule.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: