Ilves: oli korralik võistlemine ja võitlemine lõpuni

Foto: SCANPIX / EPA

Eesti kahevõistleja Kristjan Ilves tuli Oberstdorfi maailmameistrivõistlustel suure mäe võistlusel 11. kohale, kaotades võitjale kahe minuti ja 36,2 sekundiga. Võrreldes hüppevooruga tuli loovutada neli positsiooni.

"Olen rahul, et suutsin terve MM-i näidata häid ja stabiilseid hüppeid. Täna natuke ei vedanud ilmaga, aga hüpe oli täitsa stabiilne ja mõistlik. Suusasõit oli ka hoopis midagi muud," võrdles Vikerraadiole usutluse andnud Ilves neljapäevast etteastet normaalmäe võistlusega, kus ta langes viiendalt kohalt 19. positsioonile.

"Kahju lihtsalt, et lõpus läks natuke raskeks. Pidin tollest pundist maha jääma, aga esikümnekoht kaugele ei jäänud. Kokkuvõttes võib täitsa rahul olla. Salamisi enne MM-i lootsin, et kaheksa sisse tulek oleks täiesti kordaminek - sellest ei jäänud palju puudu. Aga kõike arvestades võib olla üsna positiivne."

Eestlane leidis oma võistlusest ühe taktikalise küsitavuse. "Natuke kahetsen, et jäin austerlase Mario Seidli taha kolmanda ringi suure tõusu otsas. Ta jäi natuke maha. (Eric) Frenzel tuli järele ja üritasin temaga veel kätte saada suurt punti, aga siis pandi ka natuke tempot juurde ja siis jäin juba maha."

"See koht oli, kus oleks võinud taktikaliselt paremini teha ja natuke oleks ehk saanud aega võita," jätkas Ilves. "Aga kokkuvõttes sõitsin end lõpus täiesti tühjaks. Eelmine kord kuskil kolmanda ringi lõpus jalad täiesti peatusid. Nüüd oli korralik võistlemine ja võitlemine lõpuni."

Kristjan Ilvesel seisab Oberstdorfi MM-il ees veel üks start. Koos venna Andreasega osaleb ta laupäeval paarissprindis.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: