Ülitiheda võistluse võitis Riiber, Ilves napilt punktidel

{{1610878080000 | amCalendar}}
Jarl Magnus Riiber Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Kahevõistluse MK-etapil Val di Fiemmes võitis norralane Jarl Magnus Riiber, kuid esikolmik mahtus vaid 0,1 ja esikuuik ühe sekundi sisse. Koguni 18 sportlast jõudis 6,7 sekundi sisse.

MK-sarja üldliider Riiber suutis lõpuspurdis napilt edestada sakslasi Eric Frenzelit (+0,1) ja Vinzenz Geigerit (+0,1). Kuue hulka mahtusid veel norralane Jörgen Graabak (+0,6), itaallane Alessandro Pittin (+0,7) ja soomlane Ilkka Herola (+0,9).

Hüppevooru järel 20. kohale asunud Ilves langes murdmaarajal üheksa positsiooni võrra, aga suutis siiski punktidele jääda - 29. koht ja kaotust Riiberile 1.26,3.

Riiber on tänavu seitsmest MK-etapist võitnud viis. Vaid Ramsaus jäi ta kahel korral alla Geigerile. Ilves on punktikohale sõitnud kuuel etapil, kuid pole pärast edukat hooaja algust Rukal 27. kohast enamat suutnud.

Enne murdmaasõitu:

Ilves hüppas 95,5 meetrit ja teenis 121,5 punkti ning peab 10 km murdmaarajale startima 40 sekundit pärast liidrit.

Kõige parema sooritusega sai hakkama jaapanlane Ryota Yamamoto, kes hüppas 103,5 meetrit ja teenis 131,5 punkti.

Seis on siiski tihe, sest neli paremat stardivad vaid viie sekundi sees: Yamamotole järgnevad prantslane Laurent Muhlethaler (+0.02), MK-sarja liider Jarl Magnus Riiber (+0.03) ja jaapanlane Akito Watabe (+0.05).

Esimesed kümme meest saavad rajale 20 sekundi sees, esimesed 20 meest 40 sekundi sees ja esimese minuti jooksul tuiskab murdmaarajale 23 kahevõistlejat.

Reedel Val di Fiemmes peetud eelmise etapi võitis ala valitseja Riiber, kes edestas siis soomlast Ilkka Herolat ja sakslast Vinzenz Geigerit. Ilves oli 27.