Ronaldo jaks käis Messist üle, ManU langes konkurentsist

Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Viimati kaks ja pool aastat tagasi üksteise vastu mänginud Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo läksid teisipäeval omavahel taas vastamisi, kui Barcelona võõrustas Meistrite liiga raames Torino Juventust. Portugallane lahkus väljakult kahe löödud väravaga, 3:0 võiduga ning alagrupi esikohaga.

Kahe ehk kõigi aegade parima jalgpalluri teisipäevane mõõduvõtt otsustas, kumb meeskond võidab G-alagrupi. Juventus läks juba 20. minutiks 2:0 juhtima, kui Ronaldo realiseeris esmalt 13. minutil penalti ja seitse minutit hiljem suurendas ameeriklane Weston McKennie akrobaatilise sooritusega külalismeeskonna eduseisu.

Vähem kui kümme minutit pärast teise poolaja algust mängis Clement Lenglet oma karistusalas käega ja Ronaldo oli 52. minutil taas penaltipunktilt täpne. 75. minutil sahistas Juventus juba neljandat korda võõrustajate võrku, kuid Giorgio Chiellini oli väravaolukorras suluseisus ja tema tabamus ei lugenud.

Juventuse 3:0 võiduga kohtumine ka lõppes ja nõnda võitis Itaalia klubi katalaanide ees G-grupi, teises teisipäevases matšis oli Kiievi Dinamo 1:0 üle Ferencvarosist.

H-grupis minetas edasipääsulootuse Manchester United, kes jäi Leipzigi vastu samuti kiirelt 0:2 kaotusseisu ning lubas endale 69. minutil lüüa kolmandagi värava, enne kui Bruno Fernandes ja Paul Pogba külaliste kaotusseisu minimaalseks vähendasid. Enamaks aga suutelised ei oldud ja Leipzig kindlustas koos Pariisi Saint-Germainiga grupist edasipääsu.

Prantsusmaa meeskonna kohtumine Basaksehiri vastu jäeti rassistliku intsidendi tõttu avapoolajal pooleli.

E-grupis olid edasipääsejad teada juba enne teisipäevast mängupäeva, grupi võitis Chelsea, kes leppis Krasnodariga 1:1 viiki. Nende järel teise koha saanud Sevilla alistas 3:1 Rennes'i.

F-alagrupi võitis Dortmundi Borussia, olles viimases voorus 2:1 üle Peterburi Zenitist. Teisena sai edasi Rooma Lazio, kellele piisas Club Brügge vastu 2:2 viigist. Võit oleks grupist edasi viinud belglased.