Messi tõusis Pelega ühele pulgale

Lionel Messi Autor/allikas: SCANPIX/AFP

FC Barcelona ründetäht Lionel Messi kordas laupäeval legendaarse Brasiilia ässa Pele rekordit, olles nüüd löönud ühe klubi eest 643 väravat. Sama mitmel korral sahistas Pele võrku Santose meeskonna ridades.

Ajalooline tabamus ei toonud aga Messile ja Barcelonale Hispaania kõrgliiga kohtumisest Valenciaga oodatud tulemust, sest leppida tuli 2:2 viigiga.

Kohtumise avavärava lõi 29. minutil Valencia eest Mouctar Diakhaby, ent Barcelona suutis avapoolaja üleminutitel Messi väravast viigistada. Teisel poolajal viis Ronal Araujo Kataloonia suurklubi veel 2:1 ette, aga Maximiliano Gomeze tabamus päästis Valenciale viigipunkti.

Barcelona hoiab liigatabelis 21 punktiga viiendat kohta, olles võitnud kuus, viigistanud kolm ja kaotanud neli kohtumist. Tabeliliider Madridi Atletico, kes on pidanud ühe mängu vähem, jääb kaheksa silma kaugusele.

Madridi Atletico – Elche 3:1
Barcelona – Valencia 2:2
Levante – Real Sociedad 2:1
Osasuna – Villarreal 1:3
Sevilla – Real Valladolid 1:1