Meistrite liiga: Liverpool sai esimese kaotuse, Bayern kindlustas edasipääsu

Võidukad Atalanta mängijad Autor/allikas: SCANPIX/PA

Jalgpalli Meistrite liigas sai kolmapäeval hooaja esimese kaotuse Liverpool, kes pidi kodus alla vanduma Atalantale. Edasipääsu järgmisesse ringi tagas eelmise hooaja võitja Müncheni Bayern.

Vigastuste ja tiheda mängugraafiku tõttu nõrgendatud koosseisuga mänginud Liverpool oli terve kohtumise vältel tagaajaja rollis ja väga häid võimalusi ei omanud. Skoori avas külalismeeskond Itaaliast, kui 60. minutil sai Alejandro Gomeze söödust jala valgeks Josip Ilicic. Neli minutit hiljem vormistas Robin Gosens Hans Hateboeri söödust mängu 2:0 lõpptulemuse.

D-alagrupi paralleelselt peetud teises kohtumises alistas Amsterdami Ajax kodus Taani klubi FC Midtjyllandi 3:1. Grupi liidrina jätkab endiselt nelja mänguga üheksa punkti kogunud Liverpool, järgnevad Ajax (7), Atalanta (7) ja Midtjylland (0).

Edasipääsu kaheksandikfinaali kindlustas tiitlikaitsja Müncheni Bayern, kes alistas A-alagrupis Salzburgi 3:1. Saksamaa meisterklubi eest lõid väravad Robert Lewandowski, Kingsley Coman ja Leroy Sane, külaliste eest oli täpne Mergim Berisha. Grupi teises matšis mängisid Madridi Atletico ja Moskva Lokomotiv väravateta viiki.

C-alagrupis kindlustas kolmapäeval edasipääsu Manchester City, kes alistas võõrsil Phil Fodeni tabamusest Olympiakose 1:0. Grupi teises kohtumises võitis FC Porto Marseille'd 2:0, viies Portugali meeskonna kaheksandikfinaali lävele.