Seitsmendal kohal lõpetanud Mir võitis MotoGP maailmameistritiitli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Joan Mir
Joan Mir Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Mootorrataste ringrajasõidu MotoGP sarja hooaja 14. etapil Valencias pälvis esikoha itaallane Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT). Hispaanlane Joan Mir (Team Suzuki Ecstar) kindlustas endale seitsmenda kohaga maailmameistritiitli.

Mir on seejuures alates 2000. aastast esimene motosõitja, kes Jaapani meeskonnale maailmameistritiitli tõi. Viimati võidutses Suzukil ameeriklane Kenneth Leroy Roberts Jr.

Morbidelli järel sai Valencias teise koha Jack Miller (Pramac Racing; +0,093) ja kolmanda Pol Espargaro (Red Bull KTM Factory Racing; +3,006). Mir kaotas võitjale 8,703 sekundiga.

Enne viimast etappi juhib Mir (171 punkti) Morbidellit 29 ja Alex Rinsi (Team Suzuki Ecstar) 33 punktiga. Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) tiitlivõimalused kustusid Valencias üheksandal ringil, kui prantslane sõitis rajalt välja. MM-arvestuses jätkab ta 125 punktiga viiendal positsioonil.