MotoGP hooaeg pakkus taas uue võitja, vahetus ka üldliider ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alex Rins
Alex Rins Autor/allikas: SCANPIX / AP

Mootorrataste ringrajasõidu MotoGP sarja Aragorni GP võitis hispaanlane Alex Rins (Suzuki) ja MM-sarja üldliidriks kerkis tema võistkonnakaaslane Joan Mir (Suzuki).

24-aastane Rins edestas vaid 0,263 sekundiga Alex Marquezi (Honda). Heitluses kolmandale kohale sai Mir (+2,644) jagu Maverick Vinalesest (Yamaha; +2,880). Seega kuulusid neli esimest kohta hispaanlastele.

Ühtlasi tähendas Rinsi esikoht, et hooaja esimese kümne etapi jooksul on olnud juba kaheksa erinevat võitjat. Nüüd ollakse vaid ühe sõitja kaugusel rekordist (üheksa erinevat võitjat 2016. aastal).

MM-sarja liidrina tuli sõidule vastu prantslane Fabio Quartararo (Yamaha), kes aga õiget rütmi ei leidnudki ja lõpetas koguni 18. kohal ehk punktidelt väljas.

See tähendab, et Mir kerkis 121 punktiga esimeseks ning üsna tihedas konkurentsis järgnevad talle Quartararo (115), Vinales (109) ja itaallane Andrea Dovizioso (Ducati; 105).