Eesti võrkpallurid välismaal: Naaber, Keel, Täht ja Tammemaa võidukad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mart Naaber ja Tartu Bigbank
Mart Naaber ja Tartu Bigbank Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Lõppenud nädal tõi välisliigades mängivatele Eesti võrkpalluritele võite Poolast, Soomest ja Hispaaniast.

Esimesed mängud peeti Prantsusmaa meeste meistriliigas, kus teeb sel hooajal kaasa Ardo Kreek. Kreek ja Arago de Sete kaotasid avakohtumise 0:3 (19:25, 21:25, 16:25) Chaumont´le, Kreek sai kirja täismängu ja tõi kuus punkti (+2).

Prantsusmaa naiste meistriliigas peeti teise vooru mängud ja Eesti koondise liikmed pidid kõik kaotusega leppima. Kristiine Miilen ja Nancy Vandoeuvre jäid 1:3 (23:25, 25:18, 21:25, 13:25) alla Nantes'ile, Miilen sekkus episoodiliselt ning tõi kolm punkti (+0). Liis Kullerkann ja peatreener Lorenzo Micelli ei suutnud Le Cannet' naiskonda võidule aidata Kullerkannu endise tööandja Pariisi St-Cloudi vastu ja said 0:3 (19:25, 20:25, 22:25) kaotuse. Kullerkann tõi kolme geimiga kuus punkti (+0). Polina Bratuhhina-Pitou koduklubi Tervile'i Florange kaotas 0:3 (20:25, 22:25, 16:25) Cannes´le, Eesti koondise nurgaründajalt üks punkt (-1).

Hiljuti Hispaania karikavõitjaks kroonitud Mart Naaber ja CV Teruel alustasid võidukalt ka liigahooaega, kui Mallorca klubi Manacor alistati 3:0 (25:22, 25:19, 25:18). Naaber mängis kõik kolm geimi ja tõi seitse punkti (+4).

Hooaja esimese kohtumise pidasid ka Soome meistriliigad. Meeste liigat alustasid võidukalt peatreener Oliver Lüütsepp ja sidemängija Markkus Keel, kui Akaa-Volley alistas 3:0 (25:17, 25:21, 25:20) Karelia Hurmose. Keel sai kirja täismängu ja tõi lisaks oma põhitööle ka ühe punkti. Soome naiste meistriliigas pidasid esimese mängu Ingrid Kiisk ja LiigaPloki naiskond, kes jäid tulemusega 0:3 (11:25, 11:25, 19:25) alla LP Kangasalale. Kiisk panustas üheksa punkti (-1).

Robert Tähe ja Timo Tammemaa tööandja Rzeszowi Asseco Resovia sai Poola kõrgliigas kirja 3:2 (25:23, 25:17, 23:25, 20:25, 19:17) võidu Radomi üle. Tammemaa tõi kahe geimiga kolm punkti (-1), Täht sai vähem mänguaega ja tema arvele jäi kaks punkti (-1). Tabelis on Resovia nelja punktiga kaheksandal kohal.

Kertu Laak ja Chieri naiskond kaotasid Itaalia meistriliigas 0:3 (20:25, 20:25, 16:25) Novarale. Laak sai mänguaega osaliselt ning tõi viis punkti (+4). Tabelis on Chieri kolme punktiga kuues.

Luksemburgi meistriliigat alustasid kaotusega Anu Ennok ja Merlin Hurt, kes pidid VC Mameri naiskonna ridades tunnistama GYM Volley 3:2 (19:25, 20:25, 25:12, 25:16, 15:10) paremust.

Austria naiste kõrgliigas jäi Laura Partsi tööandja VC Tirol 0:3 (16:25, 19:25, 24:26) alla Linz/Stegi naiskonnale. Parts tegi kaasa kogu mängu ning tõi kuus punkti (+1). Anett Hollas ja Bisamberg/Hollabrunn Unionvolleys kaotasid 0:3 (16:25, 12:25, 23:25) Salzburgile. Hollas tõi kolme geimiga üheksa punkti (-1). Tabelis on Tirol viimasel ehk kümnendal kohal, Unionvolleys kaheksas.