Audentese spordigümnaasiumis alustab uuel moel kooliaastat 217 sportlast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Priit Ilver
Priit Ilver Autor/allikas: Audentese spordigümnaasium

Audentese spordigümnaasiumis – ainsas koolis, mille õpilased on välja valitud Eesti Olümpiakomitee tasemel – alustas Tallinnas ja Otepääl kooliaastat 217 õppursportlast, nende seas arvukalt oma vanuseklassi rahvusvaheliste tiitlivõistluste medaliste.

Eesti Olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju avaldas heameelt Audentese spordigümnaasiumis perioodil 2020–2035 uue riikliku koolitustellimuse alusel algava tsükli üle, mis annab noortele sportlastele senisest paremad võimalused hariduse omandamiseks, treeninguteks ja tugiteenuste ulatuslikumaks kasutamiseks. "Audentese spordigümnaasium on meie spordi kasvulava ja eeldame, et siit kasvavad tulevased tipud. Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on noortele tagatud efektiivne õppe-, treening- ja tugiteenustesüsteem ning tänu sellele on Audentesest järkjärgult kujunemas üks osa areneva Team Estonia järelkasvu strateegiast," ütles Raju.

Audentese spordigümnaasiumi direktor Priit Ilveri sõnul hindavad noorsportlased kõrgelt Audentese pakutavat kvaliteetset haridust ja treeningvõimalusi. "Sealjuures on eriti hea meel, et uue hankelepingu raames saame pakkuda oma õppursportlastele senisest oluliselt efektiivsemalt saavutusspordi tegemiseks vajalikke tugiteenuseid. Kõige olulisem muudatus toimub varasemaga võrreldes meditsiinilise teenindamise ja toitlustamise tingimustes, sealjuures saab suure kaalu vigastusi ennetav tegevus: lihashooldus, füsioteraapiline tugi, tervisekontroll kaks korda õppeaastas ja palju muud. Toitlustuse poolelt lisandub neljas toidukord ning õppursportlaste menüü on disainitud katma päevase energiavajaduse 3600–4800 kcal piires. Süsteemi üks suurim muutus võrreldes lõppeva riigihankelepinguga on see, et enam ei tööta treenerid lepinguga alaliidu juures, vaid on nüüd otseselt Audentese spordigümnaasiumi lepingulised töötajad," rääkis Ilver.

Kokku alustab täna Audentese spordigümnaasiumis kooliteed Tallinnas 172 ja Otepääl 45 õppursportlast, sealhulgas kümme e-õppes haridust omandavat sportlast. Spordigümnaasiumi ridadega liitus alanud kooliaastal uutena Tallinnas 59 ning Otepääl 11 uut õpilast. Tallinnas õpivad sportlased põhialadest judo, kergejõustiku, korv-, käsi ja võrkpalli, laskmise, lumelaua, maadluse, tennise ja ujumise spordierialal. Lisaks on esindatud ka iluvõimlemine, saalihoki, sõudmine, sulgpall, triatlon ning vehklemine. Spordigümnaasiumi Otepää koolis alustasid uut kooliaastat murdmaasuusatajad, suusahüppajad, kahevõistlejad, laskesuusatajad, jalgrattasportlased ja orienteerujad.

Audentese spordigümnaasiumis töötab õpetajate kõrval ka suur treenerkond – igapäevaselt Tallinnas 15 ja Otepää filiaalis kuus treenerit, kellel kõigil on vähemalt treenerikutse kuues tase.

Spordigümnaasiumi on lõpetanud paljud Eesti tippsportlased, näiteks maadlejad Heiki Nabi ja Epp Mäe, kergejõustiklased Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Janek Õiglane, Marek Niit ja Roman Fosti, sumomaadleja Kaido Höövelson (Baruto), jalgratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe, laskesportlane Peeter Olesk, tennisist Anett Kontaveit, võrkpallur Robert Täht, korvpallurid Gregor Arbet ja Indrek Kajupank, sulgpallur Raul Must ning paljud teised.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: