MM-i poolfinaali otsustavad hetked vapustasid snuukrilegende

Kyren Wilson
Kyren Wilson Autor/allikas: SCANPIX / Imago Sport

Tänavuste snuukri maailmameistrivõistluste mõlemad poolfinaalid pakkusid telepublikule vaimustavaid elamusi, kus mängiti ära kõik 33 frame'i ehk paremus selgitati alles viimasel võimalikul momendil.

Eriti kauaks jääb meelde esimene poolfinaal inglase Kyren Wilsoni ja šotlase Anthony McGilli vahel, kus otsustav frame kestis koguni 62 minutit.

Mõlemad mängijad lubasid endale pika partii jooksul eksimusi ja kui lauale oli jäänud vaid üks punane kuul, lahutas neid kõigest üks punkt. Seejärel õnnestus Wilsonil korraldada aga fantastiline snuuker, mispeale McGill ei saanud korduvalt punasele kuulile pihta.

See polnud aga veel kõik, sest viimaks tagasi lauda jõudnud Wilson lõi kohe valge auku ja andis šotlasele uue šansi. McGill sai punase sisse, aga oli siis rohelisega halval positsioonil ja pikk lahing jätkus.

Lõpuks lõi Wilson õnnega pooleks rohelise auku ja vabandas läbi heldimuspisarate oma vastase ees, et võimas lahing just sel moel otsustatud sai.

Matši jälginud ala suurkujud kirjeldasid toimunud ülivõrretes. Näiteks BBC kommentaatorina töötav seitsmekordne maailmameister Stephen Hendry nimetas seda kõige veidrama lõpuga MM-kohtumiseks, mida ta on kunagi näinud.

1991. aasta maailmameistri John Parrotti arvates ei näe maailm enam kunagi säärast lahingut. "Ma olen seda imelist mängu mänginud 44 aastat ega pole kunagi näinud sellist frame'i. See oli uskumatu," lausus inglane BBC-le.

"Siin on nii palju rääkida. Mulle tundus, et vaatasin korvpallimängu," jätkas ta. "Me ei näe sellist frame'i enam iial. Kui paned kõik need kuulid lauale, siis võib juhtuda veidraid asju, aga midagi sellist pole ma varem näinud."

Kuuekordne maailmameister Steve Davis lisas: "Kyren on väga õnnelik poiss, et sellest lõpus välja tuli. Ta mängis suurepärase snuukri, mis pani kimbatusse sattunud Anthony eksima."

"Keskmisesse auku läinud [valge] kuul oli lihtsalt rumal juhus ja mõlemal mängijal olid oma šansid. Juhus määras palju. Kyren pingutas löögiga üle ja riskeeris paljuga. See oli uskumatu ja ta mattus peaaegu pisaratesse, sest teadis, et oli olnud võidule nii lähedal."

"Emotsionaalne virvarr, mida mõlemad mängijad pidid viimase frame'i jooksul läbi elama, on piisav kogu eluks," lisas Davis."Nii paljud löögid võinuks minna teisiti. Lõpuks pidi keegi selle võitma ja Kyren kukkus üle finišijoone."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: