Puusta uuest võistlusklassist: see võib väikeriikidele võimaluse anda

Purjelaudur Ingrid Puusta teeb laupäeval Pirital Eesti meistrivõistluste etapil oma esimese võistlusstardi pärast veebruarikuist MM-i. Vahepealsel ajal on ta Eestis harjutanud ka juba uue purjelaua, foiliga.

Ingrid Puusta võistluspaus on küll veninud juba nelja kuu pikkuseks ja ka võistlusvarustus pole veel Austraaliast Eestisse jõudnud, aga Pirital on ta saanud koos treeneri Matthew Rickardiga kõvasti trenni teha.

"Käime siin Pirital vee peal, teeme rohkem tehnilisi pöördeharjutusi ja selle alusel teeme videoanalüüsi. Harjutame selliseid väiksemaid asju, mida saab just üksinda harjutada," sõnas Puusta ERR-ile.

Puusta võistlusklassi RS:Xi enam Pariisi olümpiamängude kavas ei ole. Selle asemel on uus purjelauaklass, Foil, mida Puusta on viimastel nädalatel hoolsalt harjutanud. Kuna edasi lükatud Tokyo mängudel tuleb võistelda veel RS:X-is, harjutabki ta praegu mõlema lauaga sõitmist. Tal ei ole kahju, et uus klass vana välja vahetab, vastupidi, sellel võib just eeliseid olla.

"See laud on kergem, see on kiirem, ekstreemsem, lahedam ja paljud harrastajad ka siis foilivad," selgitas Puusta. "RS:X-i tavainimesed ei sõida. See on uus kõigile ja kõik alustavad nullist, võib-olla annab just mõnele väiksemale riigile võimaluse sinna etteotsa saada. Ei ole kõike seda vana teadmist RS:X-i kohta, nagu teistel suurriikidel on. Ma arvan, et tuleb põnev."

Puusta pikk võistluspaus saab otsa nädalavahetusel Eesti meistrivõistluste teise etapi ehk Pirita surfiga. Võistlemine on üle pika aja väga oluline.

"Mingis mõttes tõesti on võistluspraktika palju suurema väärtusega kui lihtsalt treenimine. Neid starte on vaja teha ja koos teistega võistelda just sel tihedal võistlusliini peal, aga samas kõik teised on samas olukorras," tõdes Puusta.

Pirita surf peetakse laupäeval ja pühapäeval.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: