Puusta lõpetas uue olümpiaklassi maailmamängud 25. kohaga

Garda järvel Campiones toimunud uue, Pariisi olümpial kavasse tuleva purjelauaklassi iQFOiL maailmamängudel sai olümpiasurfar Ingrid Puusta 65 konkurendiga võisteldes 25. koha.

Puusta sõitis veepinnal kõrgeid kiirusi arendava uue ekstreemsema purjelauaga 14 sõidus välja kohad 26, 21, 15, 25, 23, 23, 15, 38 (mahaarvestatud), 24, 15, 31 (mahaarvestatud), 25, 31 (mahaarvestatud), 18.

"Võistluspäevad on olnud väga pikad ja väsitavad, tuuled  hommikuti tugevamad ja õhtul pigem nõrgemad, käisime kaks korda vee peal. Uus olümpiaklass on tõeliselt lahe," sõnas Puusta. "Minu jaoks olid täiesti uued formaadid slaalom, mis oli mulle kõige võõram, ja maratonisõit. Need läksid mul vaatamata kõigele hästi. Viimasel päeval, laupäeval, sain veel kolm tugeva tuule sõitu sõita."

"Garda järv on võistlemiseks ilus koht ja väga tore oli jälle suures laevastikus startida ning võistelda, see tuleb ikka kasuks ka minu tavapärase RS:X klassi jaoks," kinnitas Puusta.

Meeste arvestuses võistelnud Puusta treener Matthew Rickard sai 104. koha. 

Regatt pidanuks olema esimene iQFOiLi maailmameistrivõistlus uuele Pariis 2024 olümpiapurjelaua distsipliinile, kuid reisipiirangute tõttu osales sellel vähem riike ja kontinente. Vaatamata takistustele oli osavõtt rohkearvuline - 29 riigist pärit ligi 200 purjetaja vahel käis äge konkurents.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: