23-aastane Johann Poolak edestas Tartus kogenumaid sõudjaid

Eesti sõudjate paremik võistles Tartus Emajõe karikavõistlustel. Hooaja esimese võistluse ühepaatidel võitis Johann Poolak, teine oli Allar Raja.

Viimastel kuudel kodustele treeningutele keskendunud Eesti paremad sõudjad said Emajõel ennast üle pika aja proovile panna võistlusolukorras. Meie paremik võistles ühepaatidel ja tavapärasest poole pikemal distantsil ehk sõita oli vaja neli kilomeetrit.

Tippudest jäid kõrvale Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo. Ka võistlus ise näitas, et uus põlvkond noori on peale tulemas. Ühepaatide võistluse võitis 23-aastane Johann Poolak, ühe sekundiga kaotas talle võitjast 13 aastat vanem Allar Raja. Kolmas oli 21-aastane Elar Loot.

"Võiks öelda, et harjumatu on sellist pikka pingutust teha. Treeningul oleme saanud teha lühemaid, nelja- ja kaheksaminutilisi lõike. 13-minutiline oli uutmoodi pingutus," kommenteeris Poolak ERR-ile.

"Oli teada, et keerulistes oludes ja pikka distantsi sõidab ta hästi," kiitis nooremat konkurenti Raja. "Arvasin, et kallutan asja enda poole ära. Aga Eesti sõudmine liigub õiges suunas."

"Olen ise noorest peast vanemaid kolleege kimbutanud. See on teretulnud ja see on ju asi, millest oleme kogu aeg rääkinud - kus on noored ja pealekasv? Nad vaikselt tõstavad pead. Esialgu siin, edaspidi ka loodetavasti olulisemates startides."

Nimekamatest meestest oli Andrei Jämsä kuues ja Kaur Kuslap seitsmes - mõlemad kaotasid võitjale kümne sekundiga. Pühapäeval starditakse tavapärasel kahekilomeetrisel distantsil.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: