Saaremaa Võrkpalliklubi alustas eurosarja võidukalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saaremaa Võrkpalliklubi
Saaremaa Võrkpalliklubi Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Saaremaa Võrkpalliklubi alustas eurohooaega kodusaalis edukalt, kui võitis CEV Challenge Cupi 1/16-finaali avamängus Iisraeli klubi Kfar Saba Hapoel Yoavi tulemusega 3:1 (25:18, 23:25, 25:23, 25:16).

Saaremaa Võrkpalliklubi parim oli 16 punktiga Daniel de Souza Maciel. 11 silma lisas meeskonnale Beau James Graham ja üheksa Javier Ernesto Jimenez Scull. Vastaste resultatiivseim oli 18 punktiga Evandro Dias de Souza. Saaremaa teenis blokipunkte 11, Hapoel neli. Saaremaa vastuvõtt oli 64% ja rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt. Vastaste samad näitajad olid vastavalt 38% ja 44%.

Iisraeli meistriliiga tugevuselt teine meeskond ei saanud mängida oma parimas koosseisus, sest viisaprobleemide tõttu jäi koju Hapoeli üks liidritest, Keenia diagonaalründaja Michael Chemos. Korduskohtumine peetakse 17. detsembril Iisraelis.

Kfar Saba Hapoel Yoavi näol on tegu riigi ühe edukama klubiga, praegu ollakse koduse meistriliiga tabelis teisel kohal. Eelmisel hooajal saadi Iisraeli liigas hõbe, sel hooajal on eesmärgiks seatud kõik tiitlid endale võita.

Eurosarjas on pika ajalooga Kfar Saba varasemalt korduvalt osalenud – eelmisel hooajal jõuti CEV Challenge Cupil veerandfinaali. Seal kaotati kuldse geimiga Prantsusmaa klubile Poitiers'le ja jäädi seega poolfinaalist napilt eemale. Üldse on eurosarjades mängitud kümnel hooajal.

Neljapäeval võõrustab Pärnu Võrkpalliklubi CEV Challenge Cupi 1/16-finaalis Horvaatia klubi Mladosti Ribola Kaštelat. Pärnu alustas eelringist, kus alistas Rootsi meisterklubi Linköpingu.