Daisy Kudre sai suusaorienteerumise maailma edetabeli võistlusel 3. koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Daisy Kudre
Daisy Kudre Autor/allikas: Jesper Matti

Talve esimesed suusaorienteerumise maailma edetabeli võistlused jätkusid pühapäeval lühirajaga, kus Daisy Kudre pälvis naiste seas kolmanda ning Mattis Jaama meeste arvestuses kuuenda koha.

Lapimaal Sodankyläs näitas taas head minekut Daisy Kudre, kes võttis lühiraja alguses juhtohjad enda kätte ja oli pikalt esikoha konkurentsis, kuid paari orienteerumisvea tõttu tuli lõpuks tihedas konkurentsis kolmas koht vastu võtta, kaotust võitjale kogunes üks minut ja 25 sekundit. Esikoha pälvis soomlanna Marjut Turunen ajaga 46.55. Daisy noorem õde Doris Kudre saavutas 7. koha.

Hooaja alguses on heas hoos ka Eesti meestekoondise liider Mattis Jaama, kes sai lühirajal 6. koha, kaotust võitjale tuli kolm minutit ja kuus sekundit. Võitis Tomas Kotro ajaga 48.33. Head sõitu tegi ka Kevin Hallop, kes saavutas tihedas konkurentsis 12. koha.

Samas Ensilumen Rasti võistlustel võistelnud Eesti noororienteerujad pälvisid samuti kõrgeid kohti. Olle Ilmar Jaama võitis kahe päeva kokkuvõttes M-17 vanuseklassis, Timo Kudre saavutas M-15 klassis 3. koha. Pjedestaalil järgnesid talle Nansen Palo ja Chris Marcus Krahv. M-20  klassis sai Kaarel Vesilind 6. koha, N-20 klassis sai Mari Linnus 7. koha.