Andrus Poksi kinnitati Tokyo olümpiaregati rahvusvahelise žürii liikmeks

Andrus Poksi
Andrus Poksi Autor/allikas: Misha Kireev

Rahvusvaheline purjetamisliit World Sailing avalikustas neljapäeval 2020. aasta Tokyo olümpiamängude purjeregati võistlusametnike nimekirja. Rahvusvahelise žürii liimeks on taas valitud ka eestlane Andrus Poksi.

60 rahvusvahelist võistlusametnikku 31 riigist jagunevad tehniliste delegaatide tiimi, võistlusjuhtide tiimi, rahvusvahelise žürii ja tehnilise komisjoni vahel, lisaks on ametis võistluse distsiplinaarametnik.

Rahvusvahelises žüriis on 27 liiget. Žüriid juhib John Doerr Suurbritanniast ning aseesimeheks on hispaanlane Andres Perez Alvarez. Rahvusvahelise žürii ülesandeks on võistluskorraldaja reeglite alane nõustamine, aga ka esitatud protestide lahendamine ja võistlusreeglite järgimise tagamine ausa võistlemise põhimõtteid järgides.

Olümpiaregatile võistlusametnike valimiseks oli World Sailingul koostatud 250 rahvusvahelisest võistlusametnikust koosnev nimekiri. Nimekirja pääsemiseks pidid võistlusametnikud olema töötanud kas 2019. aasta olümpia testvõistlusel, 2018. aasta olümpiaklasside maailmameistrivõistlustel või perioodil september 2016 – august 2019 toimunud maailma karika etappidel, olümpiaklassi maailma- või Euroopa meistrivõistlustel. Nimekirjas olnud võistlusametnikud läbisid seejärel hindamisprotsessi, mille tulemusel sõeluti välja lõplikku nimekirja pääsenud ametnikud.

Andrus Poksi on rahvusvahelise kategooria purjetamiskohtunik alates 2006. aastast. Ta on olnud rahvusvahelise žürii liige ka 2012. aasta Londoni ja 2016. aasta Rio de Janeiro olümpiamängudel.

Tokyo olümpiamängude purjeregatt toimub 26. juulist 5. augustini.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: