Soomlasest korvimehe saanud Kert Varik seab uueks hooajaks kõrged sihid

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistlustel kihutav Kert Varik lõpetas tänavuse hooaja lätlasest korvimehe Lauris Daidersiga kuuendal kohal. Et aga Daiders on otsustanud karjäärile joone alla tõmmata, teeb eestlase kõrval uuel hooajal kaasa soomlane Lari Kunnas.

"Minu jaoks oli see kõige keerulisem hooaeg. Oleme MM-i sõitnud viis aastat ja ma arvan, et see oli kindlasti kõige raskem, kuna hooaja ettevalmistus oli väga raske ja eelmise hooaja vigastusi oli vaja opereerida. Kõike seda raskust vaadates on tulemus jällegi väga hea – kuues koht," andis Varik hinnangu lõppenud hooajale.

"Ebaõnne oli tõesti väga palju, aga seda oli palju ka meie enda pärast," tunnistab Varik. "Kui sa tahad MM-il tippu kuuluda, pead tehnikat pidevalt tuunima. Igast võimalikust asjast on vaja ikkagi viimast võtta. Võib-olla läksime see aasta liiale mõndade uute asjadega, aga kindlasti oleme järgmine hooaeg targemad, et mida tuleb muuta. Kõik need asjad on vaja omal nahal läbi proovida. Mina arvan, et muud moodi tippu ei saa."

"Kindlasti on praegu ka konkurents väga tugev. On 10–12 ekipaaži, kes võivad esikolmikusse sõita. Medalile tuli Are Kaurit 2004. aastal ja ma ei ütleks, et konkurents oli lahjem. Nüüd on võib-olla 15 tiimi, kes tegelevad sellega igapäevaselt. Sel ajal kui Are tuli medalile, ma arvan, et võis neid tiime natukene vähem olla. Kindlasti olid ka sel ajal väga kõvad tegijad, aga hoog on praegu läinud suuremaks," võrdleb Varik konkurentsi täna ja 2004. aastal, mil Are Kaurit võitis Jürgen Jakiga MM-il pronksi.

Uuel hooajal teeb Kert Variku kõrval kaasa temast kümme aastat noorem soomlane Lari Kunnas, sest pikaaegne meeskonnakaaslane Lauris Daiders on otsustanud karjääri lõpetada. "Otsus oli Laurise poolt, et ta lõpetab MM-karjääri. Minu valik oli Lari Kunnas, kuna ta tundub mulle üks väheseid vendi, kes tahab täna saada maailmameistriks. Oled teda jälginud mitu aastat ja andnud talle väikseid vihjed. Täna ta on füüsiliselt kindlasti üks kõige tipumaid mehi-"

"Mina olen kümme aastat vanem, eks ta peab mind kindlasti kuulama! Ma arvan, et see (vanusevahe – toim.) toob pigem positiivsust meie tiimi. Tal on kindlasti hull tahtejõud. Ma juba praegu olen väga rahul."

Variku peamine ootus Kunnasele on suur tahtejõud. "Korvimehed ongi sellised erilised mehed. Eks ta peab olema hästi tugev ja korrektne kõikides asjades. Korvimees on väga suur protsent kogu sellest süsteemist. Ilma sajaprotsendiliselt pühendunud korvipoisita pole mõtet MM-il sõita."

"Talle (Kunnasele – toim.) oli tehtud päris palju pakkumisi. Ma arvan, et me oleme oma tiimi täna niimodi üles ehitanud, et meil korvipoisi leidmisega enam probleemi pole. Mulle endale tuli veel paar head pakkumist, kes tahtsid korvi tulla – ka maailma kindlad tipud. Valisin Lari kuna ta on hullult tugev ja tahtmist täis."

Sarnaselt Kunnasele on ka Varik ise ambitsioonikas. "Meie eesmärk oli juba sel aastal esikolmik, aga eks see aasta oli nii raske. Loodan, et suudame see aasta selle füüsilise ettevalmistuse ikkagi parema teha. Eks ta sel aastal oli ka maksimaalne võimalikust, aga mingid asjad paranesid natuke kauem, kui ma ise lootsin. Minu eesmärgid on endiselt tipus."

Peagi peab Varik Daidersiga viimase võistluse, misjärel hakkab eestlane valmistuma Kunnasega uueks hooajaks. "Rahvuste kross tuleb juba sel nädalavahetusel. Teeme Laurisega sellise viimase sõidu ja loodan, et kõik läheb ägedasti. Sel aastal on korvidel päris hea tiim, aga loodame, et kõik läheb plaanipäraselt. Eks ilmad on sellised, nagu nad sügisel on. Ma olen sel rajal sõitnud kahel korral ja mäletan, et sügisel oli pori."

Lätlasest korvimehel oli oluline roll ka uue tiimikaaslase väljavalimisel. "Lauris hakkas mulle juba hooaja keskel rääkima, et tuleb Lariga eelnevad kokkulepped ära teha. Hooaja keskel oli kindel [et Lauris Daiders lõpetab] ja tema roll oli selles ikkagi väga suur, et Lari tuleks. Lauris on kindlasti üks kogenumaid korvimehi ja meil on täna temaga selline suusõnaline kokkulepe, et ta kindlasti aitab meid ka tiimina treeningutel. Ta on ise väga huvitatud meiega esimesse laagrisse tulekust."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: