Etiooplased teenisid 5000 m jooksus kaksikvõidu, Ingebrigtsenid jäid medaliteta ({{commentsTotal}})

Muktar Edris
Muktar Edris Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kataris Dohas jätkuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel võidutses meeste 5000 m jooksus tiitlikaitsja Muktar Edris ajaga 12.58,85.

Hooaja tippmargi püstitanud Edrise järel sai teise koha samuti Etioopiat esindav Selemon Barega (12.59,70). Pronksmedali võitis Kanada jooksja Mohammed Ahmed (13.01,11).

Kolmest Norra jooksjast, vendadest Ingebrigtsenist, jooksis parima aja Jakob Ingebrigtsen, kes sai ajaga 13.02,93 viienda koha. Mullu 5000 m jooksu Euroopa meistriks tulnud Jakob Ingebrigtsen jooksis pikalt juhtgrupis ning läks ka viimasel ringil juhtima, kuid lõpusirgel norralase jõud rauges.

Henrik Ingebrigtsen sai kirja 13. koha (13.36,25), Filip Ingebrigtsen katkestas.