Martin Rump aastast Aasias: tublim kui eelmine hooaeg, aga mitte ideaalne

Martin Rump
Martin Rump Autor/allikas: Absolute Racing

Eesti autosportlane Martin Rump tuli koos Malaisia piloodi Weiron Taniga sel hooajal Blancpain GT World Challenge Asia kereautode sarjas seitsmendale kohale. Kaukasse jäi kaks võitu ja veel kaks pjedestaalikohta.

"Hooaeg läks suhteliselt üle kivide-kändude. Vahepeal olid väga head tulemused, samas emotsioonid olid maast laeni ja tagasi. Oli palju huvitavaid momente," lausus Rump intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev".

GT World Challenge Asia sarjas oli kavas kuus nädalalõppu ja tosin võistlussõitu. Hooaeg algas Malaisias, seejärel siirduti Taisse, kaks etappi peeti Jaapanis ning siis sõideti ka Lõuna-Koreas ja Hiinas.

"See on juba minu kolmas aasta ja iga aasta on sama - hooaeg algab, on tunne, et pikk maa on ees ja üks hetk ongi juba viimane etapp ja läbi! Sel aastal siis kaks etapivõitu ja lisaks kaks poodiumikohta. Ütleks, et päris tubli karikatesaak," jätkas Rump.

"Aga samas tõeliseks eesmärgiks - võita terve sari ära - ei piisanud. Oli vaja rohkem punktikohti saada ja oli mitu etappi, kus jäi erinevate asjade taha. Oli kordi, kui jäi tehnika taha. Jäi ka puhta õnne ja mingite otsuste taha, kas sõitjate või tiimi poolt."

"Ei õnnestunud veel ideaalne hooaeg välja pigistada, aga eelmise aastaga võrreldes tublim tulemus - kaks võitu võrreldes eelmise aasta ühe võiduga," lausus 23-aastane eestlane.

Rumbi sõnul on GT World Challenge Asia kindlasti kontinendi kõige tähtsam kereautode sari. "Kõvad rajad ja üritused erinevatel suurtel F1 või MotoGP radadel. Väga huvitavad rajakarakteristikud ja kogu selline organisatoorne pool on väga võimas," lausus ta.

Lisaks Aasia sarjale korraldatakse samasugust sarja ka Euroopas ja Ameerikas ning kolmest sarjast kokku moodustub World Challenge, kus kogutakse punkte igast regioonist.

"Sellega ühendatakse kõikide regioonide tiimid ja autotootjad. See kõige kõigem superautode tootjate tõestamiskoht, kus näidatakse, et nende bränd on kõige kõvem. Suurte brändide vahel käib pidevalt suur hõõrumine," ütles Rump.

"Olla siin Audi ametlik esindaja - ma olen väga huvitavas kohas. Mul on suur privileeg ja samal ajal suur kohustus olla iga nädalavahetus maksimaalselt võiduvalmis ja näidata kõige kõrgemat taset."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: