Martin Rump lõpetas maineka kereautodesarja kokkuvõttes kuuendal kohal

Foto: Absolute Racing

Veel mõni aasta tagasi mitmete praeguste Vormel-1 sarja staaride tiimikaaslane olnud Martin Rump lõpetas Shanghais oma viienda hooaja Aasias. Audi tehasesõitjana on Rump suurel Aasia autosporditurul üks hinnatumaid ja tuntumaid piloote.

Aasia mainekaimas kereautodesarjas endale nime teinud Martin Rump võitis koos Malaisiast pärit tiimikaaslase Weiron Taniga tänavu 12 võistlussõidust kaks, neist ühe laupäeval Shanghai maailmakuulsal ringil. Sage ebaõnn jättis eestlase aga tänavu sarja üldarvestuses kõrgest mängust kõrvale, hooaeg lõpetati kokkuvõttes kuuendal kohal.

"Hooaeg on läinud nagu ameerika mägedel, aga samas on ka hästi palju positiivseid külgi olnud ja positiivseid tulemusi. Kokkuvõttes ikkagi eelmise hooajaga võrreldes samm edasi ja jätkuvalt näitasime, et oleme Audiga siin Aasias väga tugeval positsioonil ja alati võiduvõimelised," ütles Rump intervjuus ERR-ile.

Kuigi Martin Rump elab ja töötab igapäevaselt Aasias, on Eesti autospordi hierhias tegemist kindlasti ühe kõrgeimal tasemel sõitva autosportlasega. Lisaks aina kasvava Aasia mootorispordituru tippsarjas kaasalöömisele töötab ta Pekingis Audi tehasetiimi palgal, tegeledes nii võidusõidu õpetamisega nende klientidele kui lüües kaasa auto arendamise töös.

"Ta on üks Aasia mootorispordi suurtest nägudest. Ta mitte ainult ei sõida ise hästi, vaid tänu kogemusele panustab ta teadmistega ka meie tiimi kriitilisse analüüsi, et töötada auto seadistuste kallal. Ta on selles väga tugev ja see on võidusõitja jaoks väga hea anne, mida omada," ütles Audi Sport Customer Racing Asia direktor Martin Kühl.

"Martin on fantastiline, ta on suurepärane tüüp
ja me saame väga hästi läbi. Ta on väga detailne, ta tunneb seda autot läbi
ja lõhki, kuna on R8-ga sõitnud juba mitu aastat. Mul on palju asju, mida temalt õppida. Tiimikaaslasena on ta olnud suurepärane,"ütles Rumpi tiimikaaslane Weiron Tan.

Kuigi pikemas perspektiivis mõtleb Rump nii ülemaailmsetest kereautodesarjadest kui mainekatest Euroopa ja Aasia kestvussõitudest, jätkab ta suure tõenäosusega Blancpaini Aasia sarjas ka järgmisel hooajal.

Kuigi näiliselt riisuvad autospordimaailmas suure tähelepanu glamuurne vormel-1 sari ja vormeliautod tervikuna, ei ole Martin Rump kuidagi nõus, et kereautodesarjad oleksid kuidagi madalama kategooriaga võidusõidud.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: