Eesti parim noor naisjudoka läheb juunioride EM-il medalit püüdma

Laupäeval alustab juunioride EM-il Soomes võistlemist meie viimase aasta parim noor naisjudoka Annika Karilaid, kes loodab hea hooaja kroonida suurepärase tulemusega.

Annika Karilaidi sõnul on konkurents juunioride Euroopa meistrivõistlustel kõva, kuid nagu tänavune hooaeg on näidanud, on see talle igati jõukohane. Ootused on suured.

"Minu ootused on tegelikult üpris suured. Loodan jõuda esimese kolme hulka. Lähen sinna kindlasti endast parimat andma. Ma arvan, et ma olen valmis selle jaoks. Loomulikult kõige tugevamad konkurendid on sinna kokku tulnud, aga see ei heiduta mind,"ütles Karilaid intervjuus ERR-ile.

Sel hooajal on Karilaid juunioride Euroopa karikaetappidel noppinud kuus pjedestaalikohta - ühe kuldse ja hõbedase ning neli pronksi. Mis on nende heade tulemuste taga?

"Mind motiveeris see,et ma olen juunioride viimane aasta ja kindlasti tuli teha tulemust. Kõik sõbrad ja perekond motiveerisid mind. Kõik tulemused on tulnud raske tööga ning läbi higi ja pisarate," jätkas Karilaid.

Kuni 78 kilogrammises kaalukategoorias võistleval Karilaiul on raske Eestis sparringupartnereid leida ning seetõttu harjutab ta tihti poistega. See pole ideaalne variant, aga piiri taha treenima minna ta ei taha. Kuna järgmisel aastal seisab ees täiskasvanute klassi üleminek, tuleb kõvasti tööd teha laagrites. Ülim eesmärk on pääseda viie aasta pärast olümpiale.

"Seal on kõik tugevad naised koos, et ilmselt peab nagu rohkem jõudu tegema, tehnikat arendama, kiirust arendama," ütles Karilaid. "Ma olen kogu elu pühendnaud judo peale ja ma olen selleks valmis."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: