Ingrid Puusta purjetab kolmapäeval eelolümpia medalisõidus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ingrid Puusta Autor/allikas: Jesus Renedo/World Sailing

Jaapanis Enoshimas Ready Steady Tokyo nimelisel purjeregatil on nüüdseks seilatud neli päeva ning kolmapäeval toimuvad pooltel purjeklassidel medalisõidud. Medalisõitu kvalifitseerus seniste sõitude põhjal RS:X purjelaudur Ingrid Puusta. Karl-Martin Rammo asub Laser klassis 27. kohal.

Naiste RS:X purjelaual võistlev Ingrid Puusta on kahel viimasel päeval purjetanud finišisse 13., 9., 4., 2., 12. ja 15. kohal ning on enne kolmapäevast medalisõitu tõusnud kokkuvõttes üheksandale kohale.

"See oli väljakutseid täis päev, kuna rajal olid suured tuulemuutused," kommenteeris Puusta oma võistlust. "Ma ei alustanud kahte esimest võistlussõitu väga hästi, kuid tööd tehes ja seda rada tundes suutsin positsiooni parandada ja lõpetada esimeses sõidus 12. ja teises sõidus üheksandana. Päeva viimase võistlussõidu ajal tuul tõusis ja ning minu eelnev info selle raja kohta pidas paika ning lõpetasin sõidu tugeva neljanda kohaga."

"Täna muudeti ajakava ja meid saadeti rajale, kus ma polnud kunagi varem sõitnud, nii et kõik asjad olid uued ja õppimiseks mõeldud. Suutsin esimeses võistlussõidus oma otsuseid suurepäraselt ajastada ja purjetasin veatu sõidu, saades teise koha. Järgmine võistlussõit ei läinud päris plaanipäraselt ja pidin tegema palju järelejõudmist, kui asjad valesti läksid. Viimased kaks sõitu ei olnud nii head, kuid kogu raske töö ja tugevad tulemused, mille olin varem saavutanud, olid piisavad, et viia mind homsele finaalvõistlusele ja üheksandale kohale. Olen endaga väga rahul, sest nüüd saan kogemusi finaalsõidust, millega kaasneb suurem pinge ning samuti varustuse mõõtmisprotsess."

Naiste RS:X klassis on juhtpositsioonil hiinlanna Lu Yunxiu 34 punktiga. Topeltpunktidele purjetatava medalisõidu eel on Puustal 87 punkti, tema ees on poolatar Zofia Noceti-Klepacka 80 punktiga ja selja taga teine poolatar Maja Dziarnowska 93 punktiga. RS:X naiste klassi medalisõit on plaanis kolmapäeval Eesti aja järgi kell 7.30.

Meeste ühepaadil Laser Standard purjetava Karl-Martin Rammo eilse ja tänase päeva sõitude seeria 31, 30, 16, 32, 27 tähendab üldtulemustes 27. positsiooni 152 punktiga. "Pärast esimese päeva kuumarabandust tundub, et keha on veidi šokis või igal juhul käitub umbes nagu power saving mode arvutil või telefonil - kõik töötab, aga mitte päris nii nagu tahaks," kommenteeris Rammo. "See tähendab, et kui veidigi tuult annab, siis olen aeglane nagu mõni lihtsurelik, mis on minu jaoks ebameeldiv kogemus. Positiivse poole pealt on mul sel regatil pea kõik stardid head olnud. Mul jääb Test Eventil üle homme regatt väärikalt finišisse tuua, et siis juba järgmise nädala siin samas toimuvaks MK-etapiks taastunud ja loodetavasti löögivalmis olla."

Meeste Laser klassis juhib rootslane Jesper Stalheim 32 punktiga.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: