Eesti sporthobune Alfons Ra müüdi kuuekohalise summa eest Brasiilia ratsutajale

Foto: ERR

Eesti sporthobuse tõugu Alfons Ra, kellega Rein Pill viimastel aastatel häid tulemusi saavutas, müüdi Brasiilia tipptakistussõitjale ja jätkab võistlemist kõrgetasemelistel jõuproovidel piiri taga.

12-aastase Alfons Ra ostis Pillilt Brasiilia tippratsutaja Yuri Mansur, kes möödunud aastal ostis ka Urmas Raagi võistlushobuse Ibelle van de Grote Haarti, kellega käis ka MM-il. Eesti sporthobust Alfons Rad ootavad nüüd suured teod.

"See tähendab seda, et ta saab võistelda väga suurtel võistlustel, kuhu mina harva pääsen. Sellistel viie tärni võistlustel, kus mina sain vaid Helsingis võistelda, saab tema nüüd tihemini võistelda," lausus Alfons Raga ratsutanud Rein Pill ERR-ile.

Alfons Ra ostusumma pole avalik, kuid on teada, et tegemist on kuuekohalise arvuga. Kellega aga Pill ise nüüd võistlema hakkab?

"Mul on kolm kuueaastast ja üks viieaastane hobune. Üks neist kuueaastastest on A Big Boy järglane ja suurepärane hobune, aga tal oli trauma ja nüüd on pea aasta läinud taastumiseks. Nüüd ma juba hüppan väikseid tõkkeid."

"Eks loomulikult on [Alfons Ra äraandmisest kahju], aga nii see käib siin maailmas," lisas Pill.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: