Ministeerium tahab stipendiumide kuritarvitamise vältimiseks spordiseadust muuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kultuuriministeerium saatis kooskõlastusringile spordiseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu. Muudatuste seas on ka viimastel aastatel palju kõneainet pakkunud sportlaste stipendiumi ja toetuse regulatsioon.

Lisaks stipendiumi ja toetuse regulatsioonile luuakse eelnõuga õiguslik alus harrastajate ja litsentseeritud sportlaste andmete kogumiseks spordi andmekogus (Eesti spordiregister), reguleeritakse sporditulemuste avaldamise ja kogumisega seonduvat ning luuakse õiguslik alus spordivõistlustega manipuleerimise vastase kontaktpunkti ülesannete üle andmiseks eraõiguslikule juriidilisele isikule.

"Eelnõuga soovitakse luua eriregulatsioon sportlase stipendiumi ja toetuse maksmiseks, et vältida vaidlusi ja stipendiumide maksmise kuritarvitamisi ning luua sportlaste tasustamisel stabiilsem olukord spordivaldkonnas," selgitas kultuuriministeerium. "Eelnõu järgi seatakse sporditegevusega seotud stipendiumi maksmisele piirmäär. Eelnõu kohaselt võib sportlasele maksta stipendiumi maksuvabalt kokku kuni 12-kordse kuu töötasu alammäära ulatuses kalendriaastas."

"Sportlasel on võimalik saada stipendiumi mitmelt spordiorganisatsioonilt või spordikoolilt piirmäära täitumiseni. Muudatus korrastab senist tulumaksuseaduses sätestatud stipendiumide maksmise korraldust, sest praktikas makstakse maksuvabasid stipendiume sportlastele ka juhul, kui tegemist on töösuhtega. Sellisel juhul ei maksta riiklikke makse ning sportlasel puuduvad ka sotsiaalsed garantiid," seisis ministeeriumi seletuskirjas.

"Eelnõu järgi võib sportlasega sõlmida tähtajalise töölepingu kuni viieks aastaks selle pikendamise võimalusega. Samuti lisatakse eelnõusse iseseisva otsustuspädevusega töötaja regulatsioon," kirjutas ministeerium. "Eelnõu järgi on sportlasele, kellel on spordiorganisatsiooni või spordikooliga sõlmitud leping, võimalik maksta maksuvaba sportlase toetust kuni kahekordse kuu töötasu alammäära ulatuses kuus. Stipendiumi sellisel juhul maksta ei tohi. Kui kalendriaastas on makstud stipendiumi ja sportlasega sõlmitakse leping, siis sellisel juhul ei tohi stipendiumi ja toetuse summa kalendriaastas kokku ületada 24-kordset kuu töötasu alammäära."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: