Lehiste Eesti klubide euroedust: ilmselt areneme positiivses suunas

Edu eurosarjades tähendab Eesti klubijalgpallile rohkem kui lihtsalt suurt rahasüsti. Aet Süvari vestles jalgpallimänedžer Tarmo Lehistega.

Mida Eesti jalgpallile tähendab see, et meil on lausa kaks klubi pääsenud esimesest eurosarja eelringist edasi?

Eelkõige on kõigil väga hea meel selle üle. Nii Eesti jalgpalliinimestel kui nagu ka Flora mängu publikuhulgast näha on - kõigil Eesti inimestel. Eks see annab mingit pidi märku, et ilmselt on meil arengud positiivses suunas. Ka selles osas, mis liiga ja liiga tasemega on jalgpalliliit viimastel aastatel proovinud väga aktiivselt ette võtta.

Aga see tähendab meile ka teatud rahasummasid, mis tänu sellele Eestisse tulevad?

No kindlasti! See on juba ammu selge, et see, kes pääseb mängima eurosarjadesse - neil on rahalised vahendid hooajaks palju paremini kindlustatud kui ülejäänud klubidel. Esiteks UEFA oma solidaarsusmaksetega ja sellele lisanduvad tele- ja reklaamitulud. Kindlasti ka klubide üldine prestiiž ja miks mitte ei võiks ka mõni mängija Eesti klubist kõrgemale tasemele lahkuda, et on võimalik end sellisel tasemel näidata.

Loomulikult üks asi, mida see on veel kaasa toonud - suur hulk tööd, mida me varem pole võib-olla harjunud tegema. Kui mahukas on see töö hulk, mida on tulnud lisaks teha?

Kui vaatame kas või mängugraafikut... tänaseks on selge, et Nõmme Kalju isegi kaotuse korral saab jätkata Euroopa liigas mängimist, siis on juba väga tihe mängugraafik mängijatel ja klubi juhtkonnal kõigi mängude organiseerimine. Vahepeal ka Eesti liiga mängud. Aga lisaks kõik see, mis on reisimisega seotud. Tulemus selgub neljapäeval ja järgmisel nädalal pead võib-olla uues kohas mängima. See eeldab klubidelt hästi enda kokkuvõtmist ja väga palju tegemisi. Ma peaks ütlema, et Eesti klubid on sellega väga hästi hakkama saanud.

Kui korraks unistame ja mõtleme, et üks kahest Euroopas mängivast klubist pääseb ka alagruppidesse mängima. Näiteks Euroopa liiga alagruppi.

Eks see tähendaks kindlasti jalgpalliliidule väga palju peavalu meistriliiga graafiku osas. Meistrivõistlused lükkuks ilmselt kõvasti edasi. Samamoodi UEFA arvestab, et tegemist on eelkõige põhjamaaga ja katsub graafiku teha sellise, et päris südatalvel mängima ei peaks, aga kindlasti sellega omad probleemid on seotud. Aga ütleme nii, et rõõm sellest on palju suurem. Jalgpalliinimesed saavad kindlasti hakkama!

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: