Kärdla sadamas avati pidulikult Muhu väina purjeregatt

Laupäeval avati Kärdla sadamas pidulikult 62. Muhu väina purjeregatt. Ligi 130 jahti sõidavad järgneva nädala jooksul kokku seitse etappi ning võistlustele pannakse punkt 20. juulil Pärnus.

Regati peavõistlusjuht Andres Talts ütles, et tänavusest seitsmest etapist kõige keerulisem on purjetajatele ilmselt neljapäeval peetav sõit, mis viib Roomassaarest Pärnusse. See on regati kõige pikem etapp.

"Ilmaprognoos on nii vahelduv, et selle kohta on päris raske midagi öelda, iga päev muutub. Antud hetkel ei näita, et päris tuulevaikust tuleb. Peaks olema päris ilusat purjetamisilma. Näitab ka vihma, loodame, et seda väga palju ei tule," rääkis Muhu väina regati peavõistlusjuht Talts intervjuus ERR-ile.

Purjetajatel jätkus laupäeval Kärdla sadamas tööd. Jahtidele tehti viimased ettevalmistused ja need kellel mahti, käisid merel veel trenni tegemas.

"Minu ootused kogu regatile ja meie ootused kogu regatile on, et oleks tuult ja puhuks korralikult. Meie jaht on suur ja raske jaht ning meil on suur meeskond nii, et vajame kõvat tuult ja hoiame pöidlaid selleks, et puhuks rohkem," ütles jahi Linda meeskonnaliige Rene Varek.

Muhu väina regatt on Eesti purjespordi üks suursündmusi ja selle traditsiooni tähtsust näitab ka see, et regatti on aastate jooksul hakatud kutsuma purjetajate laulupeoks. Tänavu peetakse arvestust kaheksas võistlusklassis. Esimene etapp on pühapäeval, kui jahid sõidavad Kärdlast Haapsallu.

Regati etappide ajakava:
P, 14. juuli, kell 12.00* - PRO MARINE TRADE Kärdla-Haapsalu etapp
E, 15. juuli, kell 11.00* - LOODUSINVEST Haapsalu-Kuivastu etapp
T, 16. juuli, kell 10.00* - HEIMON KALA Kuivastu-Roomassaare etapp
K, 17. juuli, kell 11.00* - HIIUMAA SADAMAD Abruka ring
N, 18. juuli, kell 10.00* - SANTA MARIA Roomassaare-Abruka ring
R, 19. juuli, kell 12.00* - SILMALASER-ESSILOR Pärnu lühirada
L, 20. juuli, kell 10.00* - ALTER MARINE Pärnu ring
* Etapi esimene hoiatussignaal

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: