Raul Must võitis Euroopa mängudel ajaloolise pronksmedali ({{commentsTotal}})

{{1561786080000 | amCalendar}}

Valgevenes Minskis peetavatel Euroopa mängudel pidi sulgpallur Raul Must tasavägises poolfinaalis tunnistama prantslase Brice Leverdez 22:20, 21:8 paremust. Euroopa mängudel eraldi kolmanda koha matši ei ole, seega võitis Must pronksmedali.

See on Eestile läbi aegade esimene täiskasvanute tiitlivõistluste medal sulgpallis. Juunioride seas võitsid Kristin Kuuba ja Helina Rüütel neli aastat tagasi EM-il pronksi.

Esimene geim algas punkt-punkti heitlusena, siis sai Must ette 8:5. Seejärel tegi aga prantslane 5:0 vahespurdi ja läks omakorda 10:8 juhtima, kuid Mustal õnnestus viigistada ja jätkus tasavägine heitlus. Must pääses 19:17 ette, aga prantslane tegi 3:0 spurdi ja teenis 20:19 eduseisul esimese geimpalli. Must suutis selle päästa ja 20:20 viigistada, aga lõpuks võitis geimi 22:20 siiski Leverdez.

Teist geimi asus Must 2:0 juhtima, kuid prantslane võitis siis viis punkti järjest, minnes 5:2 ette. Seejärel teenis ühe punkti Must, prantslane aga vastas järjekordse 5:0 spurdiga, asudes 10:3 juhtima. Vahe kasvas vahepeal 13-punktiliseks ja lõpuks jäi Leverdez peale 21:8.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Enne matši:

Must ja Leverdez on omavahel kohtunud seitse korda ja praegu juhib võitudega 5:2 prantslane. Suujuures jäi 33-aastane prantslane peale nii mullustel kui ka tunamullustel Euroopa meistrivõistlustel. "Olen teda enne ühe korra võitnud, aga palju kordi kaotanud. Tema tunneb kindlasti vaimselt, et tuleb võitma, mina proovin anda talle hea lahingu ja vaatan, mis saab," sõnas Must pärast veerandfinaali.

Kuna Euroopa mängudel eraldi pronksimatši ei ole, on Mustal ka medal käes. "See on minu elu saavutus! Ma ei kujuta ette, kuidas võiksin seda tulemust kunagi korrata. 14-kordne Eesti meister, mitmel korral olümpial käinud... kõik see kahvatub selle kõrval," õhkas Must.

Must võitis alagrupis kolmest mängust kaks ja kaotas vaid turniiril teise asetuse saanud taanlasele Anders Antonsenile. Kaheksandikfinaalis oli eestlane üle türklasest Emre Lalest 21:14, 21:16. Veerandfinaalis sai ta 16:21, 21:12, 21:12 jagu rootslasest Felix Burestedtist.

Must on neljast poolfinalistist ainus asetamata mängija. Teises poolfinaalis kohtuvad viiendana paigutatud Iisraeli esindaja Misha Zilberman ja teist asetust omav Anders Antonsen. Just Antonsenilt sai Must alagrupis ainsa kaotuse.