Ahto Raska: Epp Mäelt varastati poolfinaalis võit ära

Epp mäe kaotas Euroopa mängudel naistemaadluse raskekaalu poolfinaalis kodupubliku toetust nautinud valgevenelannale Vassilissa Marzaljukile 3:5.

Viimasel minutil oli Mäe kahe punktiga juhtimas, aga võit läks siiski käest. Eestlaste sõnul sai valgevenelanna neist jagu ebaausal moel.

"Kui Epp läks seisu hoidma, et kindlustada võit, lasti valgevenelasel olukorras 30 sekundit olla, mis pidanuks juba varem püsti vilistatama. See oli juba surnud olukord," kommenteeris Mäe treener Ahto Raska ERR-ile.

"Epul hakkas loomulikult jõud raugema, aga ta hoidis hästi valgevenelanna jalast kinni," jätkas Raska ja lisas, et vastane hakkas siis sõrmedest eestlanna haaret lõhkuma, mis on aga reeglitega keelatud.

"Randmest võib, puusast võib, aga mitte sõrmedest rebida. Kahju on see, et UWW [rahvusvaheline maadlusliit - toim.] on kehtestatud reeglid, aga nagu näha - kohtunikud sellest kinni ei pea. Meile kogu aeg raiutakse, et ei saa sõrmedest ja ei saa seda teha, aga näed - siit varastati Epult matš ära."

Reedel seisab ees pronksimatš kas venelanna Natalja Vorobjova või austerlanna Martina Künziga. "Homme saab medali peale võidelda ja väga raske matš on tulemas. Peab tüdruku maha rahustama ja häälestama homseks matšiks. Ma arvan, et ta saab sellest üle ja homme hommikul on juba okei," jätkas Raska.

"Võistlused jätkuvad ja kõik on ettevalmistus maailmameistrivõistlusteks ja olümpiamängudeks. Tee, mida ta käib, on õige," ütles treener. "Küll see hetk tuleb. See võistlus ei ole tema peaeesmärk."

Tervikuna on Epp sellel turniiril väga maadelnud. "Just teised perioodid. Esimesel perioodil natuke... see on loomulik, et esimesel perioodil vaatad ja kontrollid, aga teisel oli täitsa maailmaklass. Väga ilusti maadles."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: