Stardis kukkunud Tanel Leok sai Läti MM-etapi kvalifikatsioonis 21. koha ({{commentsTotal}})

Tanel Leok
Tanel Leok Autor/allikas: Urmo Sibul

Motokrossi maailmameistrivõistluste üheksas etapp toimub sellel nädalavahetusel Lätis Kegumsi krossirajal. Kvalifikatsioonis oli MXGP klassis Eesti parim A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok, kes sai pärast stardis kukkumist 21. koha.

MXGP klassi eelkvalifikatsioonis sõitis Tanel Leok välja 18. ringiaja. Kvalifikatsioonisõidus oli Leok üsna head starti tegemas, kuid kahjuks tuli avakurvis kukkumine ja ta jäi päris viimaseks. Siiski oli ta sõidu lõpuks parim eestlastest. Leok suutis teha üle kümne möödasõidu ning finišis oli ta 21.. Harri Kullas lõpetas sõidu 25. kohal, Gert Krestinov 26. kohal ning Karel Kutsar 27. kohal, kirjutab MX Mania.

Sõitu asus juhtima Jeffrey Herlings, kuid talle valmistasid kõvasti peavalu lõunanaabrid Jonass ja Jasikonis. Sõidu alguses möödus Jonass Herlingsist ning asus sõitu juhatama. Peagi olid Jonassil käed aga kinni ja ta pidi tempos järgi andma. Herlings asus peagi sõitu juhtima jälle, kuid tagant lähenes suure hooga Arminas Jasikonis. Leedulane suutis viimasel ringil Herlingsi kinni püüda, kuid möödasõitu tal teha siiski ei õnnestunud. Herlings võitis sõidu, Jasikonis lõpetas teisena ja Arnaud Tonus kolmandana.

MX2 klassis oli Hardi Roosiorg eelkvalifikatsioonis 23.. Kvalifikatsioonisõidus võttiski ta stardi järel sisse koha kolmandas kümnes. Vaikselt suutis ta kohta pidevalt parandada ning finisisse jõudis ta 21. kohal. Oma debüüdi teeb sel nädalavahetusel A1M Motorsport meeskonna eest belglane Cyril Genot. Tema kvalifikatsioonisõit õnnestus väga hästi ja finišis oli ta 12.. Sõidu võitis ülikindlalt Jorge Prado (KTM, Hispaania), teise koha sai Thomas Kjer Olsen (Husqvarna, Taani) ja kolmanda koha Ben Watson (Yamaha, Suurbritannia).