Miilen: need kaotused tuleb alla neelata ja neist õppida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Hõbeliigas seni ühe võidu ja kaks kaotust saanud Eesti naiste võrkpallikoondist ootab järgmisena ees kaks kohtumist Kreekaga.

Portugali 3:2 võitnud ja Sloveeniale kahel korral 0:3 alla jäänud Eesti võrkpallinaiskond on Euroopa Hõbeliigas B-grupis Kreeka järel ja Portugali ees kolmandal kohal. Viimati mängiti alagruppi juhtiva Sloveeniaga kodus ja Eesti vedas kõigis kolmes geimis mängu ning võinuks võidu koju tuua, kui poleks lõpupunktidel kaotanud enesekindlust. Nii kaotati geimid 23:25, 21:25 ja 24:26.

"Lihtsalt ebakindlus," rääkis geimilõppude kadumise kohta koondise nurgaründaja Kristiine Miilen. "Vastane on pärast 20. punkte väga kindel, neil ei ole mingit kartust, aga meie teeme võib-olla vigu, mida mängu sees ei teeks."

Otsustavatel hetkedel paanikata tegutsemist, enesekindlust rünnakute lahendamisel ja servi vastuvõtul läheb naiskonnal väga vaja eelseisvates lahingutes Kreekaga, sest tegemist on samuti Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuva naiskonnaga.

"Ma olen tegelikult õnnelik, et meie alagrupp on nii raske," kinnitas Miilen. "Kõik meie alagruppi kuuluvad tiimid on juba EM-il koha taganud. Tuleb need kaotused alla neelata ja neist õppida. Mul on hea meel, et saame heade tiimidega mängida."

Kreekaga mängitakse laupäeval Tartu Ülikooli Spordihoones ja seejärel 12. juunil vastase väljakul. Euroopa Hõbeliiga mängudele pannakse punkt võõrustades 15. juunil Tartus Portugali koondist.

Toimetaja: ERR Sport