Snuukri MM-il juhtub üks kahest: Higgins võtab viienda tiitli või tuleb uus maailmameister ({{commentsTotal}})

John Higgins
John Higgins Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Sheffieldis toimuvatel snuukri maailmameistrivõistlustel pääses poolfinaali vaid üks varem selle tiitlini jõudnud sportlane - John Higgins alistas kaheksa hulgas teise eksmaailmameistri Neil Robertsoni.

Neljakordne maailmameister jäi kaotusseisu 0:2 ja 2:4, aga seisult 5:7 võitis viis frame'i järjest ja see sai võtmehetkeks. Robertson ei suutnud enam seisu viigistada ja šotlane pääses poolfinaali.

Veerandfinaalis tegi Higgins kaks century break'i (saja või enamapunktilist seeriat) Robertsoni ühe vastu, seejuures 130-ses seeria viigiseisuks 7:7.

Poolfinaalis ootab teda inglane David Gilbert, kes teises ringis lülitas konkurentsist tiitlikaitsja Mark Williamsi ja veerandfinaalis ka kaheksanda asetusega inglase Kyren Wilsoni 13:8.

Suurim üllatusnimi poolfinaalis on kindlasti 33-aastane Gary Wilson. Maailma edetabelis 32. kohta hoidev mees alustas kvalifikatsioonist ja põhiturniirile jõudnuna lükkas teises ringis konkurentsist ka kolmekordse maailmameistri Mark Selby.

Veerandfinaalis sai ta jagu kahekordsest MM-finalistist Ali Carterist 13:9 ja kohtub nelja parema hulgas teise endise MM-finalisti Judd Trumpiga, kes kõige ühepoolsemas veerandfinaalis oli üle šotlasest Stephen Maguire'ist 13:6.