Taipoksija Jürjendal: minu missioon on saada maailma parimaks proffide seas

"Ringvaate" saates käis enda karjäärist, tulevikust ja taipoksist rääkimas 30-aastane Uku Jürjendal, kes treenib klubis Versus. Professionaalselt on eestlane osalenud 11 matšis, millest võitnud seitse. Kuuel korral neist on Jürjendal vastasest jagu saanud knockoudiga.

"Ringvaate" stuudios tõi Jürjendal välja, et käib Tais treeninglaagrites, kuid kohalikud on temaga treenimiseks liiga väikese kaaluga. Õnneks käivad samas piirkonnas treenimas teisedki üle maailma, näiteks Venemaalt, Brasiiliast ja USA-st, kellega saab mõõtu võtta. Maailma parimad Tai poksijad on pärit aga Hollandist.

Jürjendal käis kaks nädalat tagasi meniski operatsioonil, millest taastub jõudsalt. "Sellise operatsiooni puhul on oluline agressiivne füsioteraapia, mitte ootama jäämine, millal põlv korda saab," rääkis Jürjendal, kes on minevikus "knockouti löödud" vanglas viibimisega. Jürjendal tõdes, et elus tehtud valikute üle on järele mõeldud ning need on teda inimesena kõvasti muutnud.

Tulevikust rääkides ütles Jürjendal, et tal on missioon järgmise kümne aasta jooksul jõuda maailma tippu. "Ma pean saama maailma parimaks profiks, praegu olen maailma parim amatöör," ütles Jürjendal, kellel enda sõnul on sel teel käidud 1/3. Suur kulminatsioon peaks toimuma aga järgmise kahe-kolme aasta jooksul.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: