Eesti parimaks taipoksijaks nimetati Uku Jürjendali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Uku Jürjendal (paremal) võidetud finaali järel.
Uku Jürjendal (paremal) võidetud finaali järel. Autor/allikas: Garant/Facebook

Eesti Muay Thai Föderatsioon tunnustas aasta parimaid sportlasi ja treenereid – parimaks taipoksijaks nimetati Uku Jürjendal, kes pälvis mullu Malaisias toimunud IFMA Muay Thai maailmameistrivõistlustel kuldmedali.

Parimaks juunioriks nimetati Jaan Beljajev, kes võitis samal võistlusel hõbeda. EMF-i Toetamise Sihtasutus pani sportlastele ja treeneritele välja rahalised stipendiumid koguväärtusega 6500 eurot.

„Head tulemused Malaisias toimunud taipoksi maailmameistrivõistlusel näitavad, et meie viimaste aastate pingutused selleks, et tõsta taipoksi harrastamise taset Eestis, on end igati ära tasunud,“ kinnitas EMFi Toetamise Sihtasutuse üks algatajaid Indrek Luukas. „Eesti spordi tulevik ei ole kindlasti meeskonnaalades, vaid just üksikutes andekates, suure tahtejõu ja motivatsiooniga tegijates, nagu neid võib leida taipoksi harrastajate hulgas.“

„Seetõttu tahame jätkuvalt tunnustada ja pakkuda võimalusi oma sportlastele võtta osa rahvusvahelistest võistlustest – milleks on eelkõige mõeldud ka stipendiumiraha,“ kinnitas Indrek Luukas. „Loodan, et sealt saadud kogemused toovad meile tulevikus vähemalt niisama häid kohti, nagu nägime tänavu, kui Eesti sportlased naasid Malaisiast kokku kahe kulla ja kahe hõbemedaliga.“

„Aasta taipoksija tiitel on mulle suur, aga mõneti ka ootamatu tunnustus. Nagu seda oli ka võit maailmameistrivõistlustel, mis näitas, et oma tegelikest võimetest ei pruugi täit ülevaadet olla enne, kui oled end tõeliselt proovile pannud,“ rääkis aasta taipoksija tiitli pälvinud Uku Jürjendal, kes treenib spordiklubis Garant.

„Taipoks on ala, mis nõuab head keha ja vaimu koostööd. Kuid nagu igal spordialal on ka siin tunnustus tähtis, samuti võimalused enda arendamiseks, mille eest tahaksin avaldada tänu oma spordiklubile, treenerile ja EMF-i Toetamise Sihtasutusele, kes on järjepidevalt julgustanud mind rahvusvahelistest võistlustest osa võtma.“

2014. aasta Eesti Muay Thai stipendiumid jagunesid järgmiselt:

Parim sportlane: Uku Jürjendal, spordiklubi Garant – stipendium 1500 eurot.
Parim treener: Sergei Vinokurov, spordiklubi Garant – stipendium 1000 eurot.
Parim juunior: Jaan Beljajev, spordiklubi Garant – 1000 eurot.
Parim juuniorite treener: Andrei Senik, spordiklubi Garant – 1000 eurot.
Parim laste treener: Igor Šinkevitš, spordiklubi Garant – 1000 eurot.
Tunnustus Muay Thaisse panustamise eest: Sergei Timofejev, spordiklubi Konkiro – 1000 eurot.

Eesti Muay Thai Föderatsiooni kuulub täna 20 taipoksi klubi, kuhu kuuluvatel sportlastel on võrdsed võimalused stipendiumile kandideerida.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: