Võhandu maratonil osales rekordarv inimesi, võit tuli esmakordselt Eestisse

Foto: Baltic Broadcast/ERR

Euroopa üks suuremaid ja samas ka karmimaid aerutamisvõistlusi Võhandu maraton toob igal aastal starti üha rohkem inimesi. Tänavu püstitati taas osalejate rekord.

Juba laupäeva varahommikul kell 6 oli Tamula järve kallas rahvast täis. Kõik nad valmistusid läbi tegema 100-kilomeetrist retke Võhandu jõel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mulle meeldib, mulle tõesti meeldib see maraton. Praegu on sportlik tunne. Ja natuke unine ka, sest kellaaeg on veel liiga varajane," rääkis Olga enne starti.

"Valmistus on null, nii et eelmine aasta nägime viimati paati," ütles Reimo, kelle sõnul võistluse ees sellepärast siiski hirmu ei ole.

Angela osales maratonil esimest korda. "Trenni ka ei ole," lisas ta.

Indiaanlase kostüüme kandnud Tarmo ja Ardi olid samuti esimest korda rajal ja samuti varem trenni tegemata.

Tänavu läks maratonirajale ligi 3000 inimest pea 1200 paadiga. Sellega tegi Võhandu maraton taas osalejate rekordi. Korraldaja sõnul on maratoni maksimumvõimsus nüüd mõneks ajaks saavutatud.

"Sel aastal panime piiri peale, et 1200 paati. Täna võime tõdeda, et see põhimõtteliselt tuli täis. Me peame natukene selle numbriga harjuma. Ma arvan, et me mõned aastad jääme selle 1200 juurde ja siis vaatame edasi," ütles Võhandu maratoni korraldaja Hillar Irves.

Kuigi päike säras taevas pea kogu maratonipäeva, oli rada võistlejate jaoks keerulisem kui tavaliselt. Seda eelkõige madala veetaseme tõttu.

"Jõe keskosal on tõesti palju kive väljas, puunotte on palju välja tulnud ja slaalomit saab kõvasti sõita seal jõe keskosas, aga mida kilomeeter edasi, seda lahedamaks läheb," kirjeldas Irves.

Võhandu maraton toimus tänavu 14. korda.

Võhandu maratonil suutsid esmakordselt jätta eestlased võidu koju, kui parimad olid Raigo Põder ja Kristjan Oras. Eestlaste võiduajaks märgiti seitse tundi, 45 minutit ja 8 sekundit. Teiseks tulnud eelmise aasta võitjaid leedulasi Arunas Dubauskast ja Vaidas Linkeviciust edestasid nad 18 minutiga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: