Lahemaa maratoni võitsid Raigo Põder ja Kristjan Oras ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Meremaratoni Eesti meistrivõistlused
Meremaratoni Eesti meistrivõistlused Autor/allikas: Erakogu

Pühapäeval peeti keerulistes ilmastikuoludes stardiga Valkla rannast IX Lahemaa maraton. Üldvõidu ning Eesti meistri tiitli saavutasid kahesel meestesüstal Raigo Põder ja Kristjan Oras.

Tegemist oli tõelise katsumusega merel, kus oli vaheldumisi nii päikest ja siledat vett kui ka tuult, lainet ning tugevat vihma minimaalse nähtavusega. Võistlusel osales üle 100 sportlase ühestel ja kahestel süstadel. Arusaadavatel põhjustel oli välismaalaste osalus raskendatud, siiski osalesid ukrainlased kahepaadil. Võisteldi kahel distantsil üheksa kilomeetrisel Pedassaare ringil ja 24 kilomeetrisel Eesti meistrivõistluste distantsil. Võistlust turvasid kohalikud vabatahtlikud merepäästjad kuue kaatriga.

Maratoni üldvõidu ning Eesti meistritiitli saavutasid kahesele meestesüstale Raigo Põder ja Kristjan Oras ajaga 2:06.05, hõbe kuulus Indrek Kermonile ja Andres Kajule ning pronks Koit Põdrale ja Allan Aimile. Meeste ühestest süstadest võitis meistri tiitli Eduard Taivere, kes lõpetas kokkuvõttes neljandal kohal ajaga 2:13.20, teine oli Assar Jõepera ning kolmas Ivar Hütt.

Naistest oli parim Sigrid Leetsi, kes lõpetas üldarvestuses kaheksanda ajaga 2:20.31, teine oli Tiina Hodakov ja kolmas Kersti Raja. Naiste kahesüstal saavutasid Eesti meistri tiitli ja üldarvestuse üheksanda koha Linda Tetsmann ja Anette Baum ajaga 2:21.56, hõbeda pälvisid Merike Rahnik ja Eve Külasalu ning pronksi Reeda Tuula Fjodorov ja Piibe Tammemäe.

Järgmine suurem aerutamismaraton, Võhandu maraton toimub sel nädalavahetusel stardiga Võrust.