Eesti saenaised asuvad võistlema MM-i koha nimel ({{commentsTotal}})

Kevadkarikas 2018
Kevadkarikas 2018 Autor/allikas: Liina Gross

Neljapäeval, 25. aprillil saab Tartus Maamessil alguse raievõistluste sari xCUT CUP 2019, mille esimesele etapile Kevadkarikas 2019 on kirja pannud rekordilised 46 võistlejat, kellest 3 on naised.

Traditsiooniliselt võisteldakse puu langetamises, saeketi vahetuses, kombineeritud järkamises, täpsusaagimises ja okste laasimises.

Esmakordselt on end kirja pannud võistkond nimega "Naiskond", kuhu kuuluvad Karina Riive, Reet Kullerkupp ja Julija Kekiševa. "Nii palju naisvõistlejaid polegi meil varem olnud," kommenteerib võistluste peakorraldaja Mart Kelk. "Kõik need naised võistlevad küll ühe võistkonnana, aga kuna meil on võimalik järgmisel aastal toimuvale MM-ile välja panna vaid üks Eesti naissportlane, siis omavaheline konkurents saab neil kindlasti tihe olema."

Tänavune Kevadkarikas on esmakordselt aluseks võtnud maailmameistrivõistluste mudeli, kus võisteldakse küll individuaalselt, kuid põhiline arvestus käib riikide vahel. Seepärast on ka hooaja esimesel etapil fookuses võistkonnad. "Tase on kindlasti väga tugev, sest kuigi MM toimub järgmisel aastal, lähevad koduses konkurentsis uuendusena arvesse ka selle aasta tulemused," selgitab Kelk. "See tähendab, et kõik etapid on määravad. Samuti on noorte tase väga kõrge. Ma olen üsna kindel, et nii mõnigi neist suudab meie proffidele konkurentsi pakkuda." Nimekamatest võistlejatest on hooaja esimesel etapil stardis valitsev Eesti meister Jarro Mihkelson ja kolmekordne Eesti meister Sulev Tooming. 

Lisaks eestlastele on võistlema oodata Läti, Leedu, Soome ja Valgevene koondiseid. "Soomlastel on sel aastal ühtlaselt tugev seltskond, nii et neid tasub kindlasti silmas pidada," toob Kelk põhjanaabreid esile. 

Kevadkarika avalöögiks on 3. korda toimuv võsasaagide võistlus, kus võetakse mõõtu võsasae ettevalmistamises, stendivõistluses ja noorendike hooldamises. "Võsasaag on paljude metsameeste jaoks igapäevane töövahend, mistõttu tundus igati loogiline ka selle käsitsemise oskustes võistelda. Tänaseks tunnevad selle ala vastu huvi ka juba rootslased," lisab Kelk.

Veel ühe uuendusena töötab tänavu Maamessil võistluste ajal metsandusstuudio. Reedese päeva jooksul käib stuudiost läbi 15 külalist, kes kõik on tihedalt metsandusega seotud.

Võistluste ajakava:

Neljapäev, 25. aprill – võistlejate saabumine, võsasaagide võistlus

Reede, 26. aprill – võistlused Maamess Show Arena
Kell 9 – võistluste avamine ja tervitussõnad
Kell 9.10 – võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlus
Kell 9.30 – langetamine
Kell 15.30 – meeskondlik teatevõistlus
Kell 16.30 – I päeva autasustamine

Laupäev, 27. aprill – võistlused Maamess Show Arena
Kell 9 – saeketivahetus, täpsussaagimine,kombineeritud järkamine
Kell 14.30 – laasimine
Kell 15.30 – võistluste autasustamine ja lõpetamine

Raievõistluste sari xCUT CUP koosneb kolmest etapist. Järgmised võistlused toimuvad 18. mail Türi lillelaadal ning hooaja lõpetavad Eesti meistrivõistlused 24. augustil, Rakveres.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: