Saaremaa võrkpalliklubi alistas Rakvere ning pälvis pronksi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saaremaa Võrkpalliklubi
Saaremaa Võrkpalliklubi Autor/allikas: Karli Saul / Scanpix

Eesti meistrivõistluste pronksiseeria neljandas kohtumises alistas Saaremaa Võrkpalliklubi neljageimilises kohtumises Rakvere Võrkpalliklubi 3:1 ning pälvis sellega kolmanda koha.

Saaremaa alustas esimest kahte geimi võitudega 25:19, 26:24, kuid Rakvere oli parem kolmandas 25:16. Neljandas geimis asus Saarema 16:10 juhtima, kuid seejärel Rakvere viigistas seisu 19:19-le ning asus ise liidripositsioonile. Saaremaa ei lasknud Rakvere kaugele ning tegi seisult 21:21 neljapunktilise spurdi, võitis geimi ja kohtumise ning sellega saadi kaela Eesti meistrivõistluste pronksmedal.

Saaremaa vastuvõtt oli 52 protsenti, rünnakuid realiseeriti 42-protsendiliselt, blokipunkte saadi viis, servil löödi neli ässa ning tehti 16 viga. Rakvere vastuvõtt oli 59%, rünnak 36%, blokipunkte kogunes kaheksa ning serviti kaheksa ässa.

Saaremaa Võrkpalliklubi parim oli 13 punktiga Eddie Rivera. 11 silma lisas Helar Jalg ja kümme Samuel John Boehm. Rakvere resultatiivseim oli 23 punktiga Taavi Nõmmistu. 16 silma kogus meeskonnale Andris Õunpuu.

Esimeses kahes kohtumises jäi peale Saaremaa tulemustega 3:1 (25:17, 21:25, 25:14, 25:19) ja 3:1 (25:20, 21:25, 25:18, 25:19) ning kolmandas Rakvere 3:2 (25:20, 17:25, 25:20, 17:25, 15:10).