Kullo Kender MK-finaali eel: hobune peab tundma end nagu kodus

Foto: ERR

Järgmisel nädalavahetusel peetakse Rootsis Göteborgis aga takistussõidu maailmakarika finaal, kus eestlastest astub üles Kullo Kender Artasega.

Ei Kullo Kender, ega tema 14-aastane ruun Artas pole kunagi nii suure tasemega võistlusel võistelnud. "Kui seal ise närvi lähed ja hobune närvi läheb, siis ei ole mõtet hakata hüppamagi – siis see ei lõppe kindlasti hästi. Pead ikkagi saama hobuse sellisele lainele, et ta tunneks end nagu kodus ja ise pead olema täpselt samasugune – sa ei tohi hakata seal mõtlema, et palju rahvast on. Külma närviga lihtsalt lähed teed oma asja ära," rääkis Kender ERR-ile.

Kuidas Artas Kenderi juurde sattus. Mina ei leidnud teda, tema leidis minu, räägib Kender. Nii Artase kui Kenderi teise hobuse, Striiga, ostis aastaid tagasi Soome sponsor, kes ühel päeval tegi Kenderile ettepaneku, et ostku too pool mõlemast hobusest endale.

"Ma mõtlesin, otsustasin – võtsin ära. Striga läks Soome parimale ratsutajale. Ta hüppas ja tunnistas, et mul tuleb paremini välja. Striga tuli mulle tagasi ja sain ka väikse summa eest ostetud pooled endale. Mul on hea, et pooled on minu omad. Ma olen saanud oma rahadega kuni tänaseni välja," rääkis Kender.

Suuri ootusi Kender MK-finaaliks ei sea, seetõttu saab võistlustele vastu minna pingevabalt. "Minu hobusel on see hea, et tal on süda selline olemas, aga jõu poolest on ikkagi väikene hobune ja eks paistab. Teeme kõik, et ta tunneks end seal hästi," lausus Kender.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: