VIDEO | Barcelona alistas ülipõnevas karikafinaalis Madridi Reali ({{commentsTotal}})

Barcelona Lassa Hispaania karikaga
Barcelona Lassa Hispaania karikaga Autor/allikas: EPA/Scanpix

Hispaania korvpallikarika võitis teist aastat järjest Barcelona Lassa, kes alistas Madridis lisaaja järel põlise rivaali Reali 94:93.

35:35 lõppenud avapoolaja järel vajutas Real kolmandal veerandil gaasipedaali põhja ja läks juhtima 58:41. Sellele vastas aga omakorda Barcelona, kes tegi kõigest kahe ja poole minutiga koguni 17:0 spurdi ja läks neljanda veerandi keskel ette 63:61. Normaalaja viimastel sekunditel oli Real taga 75:77, siis võttis ohjad oma kätte Sergio Llull, kelle floater viis mängu lisaajale.

Kümme sekundit enne lisaaja lõppu oli Barcelonal võimalus eduseis suurendada neljapunktiliseks, Chris Singleton tõmmati korvi all aga üsna jõuliselt maha, viga ei järgnenud ning teisel pool väljakut lahendas Jaycee Carroll kaks-pluss-üks rünnaku. Barcelonale tõi koos lisaaja lõpusireeniga võidu Ante Tomic.

Üleplatsimeheks kerkis Barcelona Lassa tagamängija Thomas Heurtel, kelle arvele kogunes 22 punkti ja kuus korvisöötu. Reali parimana viskas Facundo Campazzo 19 punkti ja lisas viis resultatiivset söötu.

Real ja Barcelona on nüüd omavahel jaganud viimased kümme Hispaania karikat, enne neid sai 2009. aastal võidurõõmu maitsta Vitoria Tau Ceramica.