Tokyo olümpiapiletit jahtiv Säälik õpib aina uusi trikke ja tunneb arengut

Foto: ERR

Tallinnas peetud Simple Sessionil eestlased finaalidesse ei jõudnud, eestlastest oli parim BMX-pargisõidus 18. koha saanud Roomet Säälik.

"See on iga-aastane üritus, kuhu kõik maailma tipud tulevad kohale ja kõigil on väga lõbus siin. See on isegi natuke rohkem kui võistlus," rääkis Säälik intervjuus ERR-ile. "Kõigil on hea üksteist näha ja võistelda. Siin on väga hea atmosfäär."

Säälik tuli tõukerattalt BMX-ile üle alles eelmisel aastal ning usub, et kohanemiseks on veel aega vaja. "Mul oli ainult jaanuarikuu aega harjutada," jätkas Säälik. "Kahjuks ma ühel trikil kukkusin ja kohe läks punktiskoor alla." Säälik kinnitab, et iga sõiduga BMX-i tunnestus kasvab ning iga sõiduga saab ta ratta üle rohkem kontrolli. "Ma tunnen kuidas ma ise arenen ja õpin uusi trikke," ütles Säälik, kes püüab pääset ka Tokyo olümpiamängudele. Selleks on Eesti Jalgratturite Liit kokku pannud uue koondise, mis hakkab MK-sarja etappidel käima. Neist esimene toimub aprillis Jaapanis ja teine mais Prantsusmaal.

Simple Sessioni BMX-i pargisõidus võidutses aga 23-aastane australlane Boyd Hilder, kes edestas vaid 0,4 punktiga viiekordset X-Mängude võitjat Daniel Dhersi. Kolmanda koha pälvis möödunud aastal teise koha teeninud Kenneth Tencio. Valitsev maailmameister ja maailma edetabelijuht Justin Dowell jäeti neljandaks.

Meeste rulavõistluse võitis 18-aastane ameeriklane Liam Pace. Teise koha sai Greyson Fletcher, kes on kroonitud viiel korral X-Mängude võitjaks. Kolmanda kohaga läks koju Joseph Garbaccio.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: