Rulaspordistaar Hawk: tulevane olümpiaala on maailmas tõusuteel

Foto: ERR

Simple Sessionil oli kommentaatorina sel aastal ametis ka kõigi aegade suurim rulaspordistaar, ameeriklane Tony Hawk, kelle sõnul on tulevane olümpiaala rula maailmas tõusuteel.

50-aastane rulatäht, 16-kordne X-Mängude medalivõitja Tony Hawk oli Tallinna Simple Sessionil ametis rulakommentaatorina.

"Eesti jaoks on selline rulavõistlus väga oluline, sest see näitab, milline on siinne huvi selle ala vastu ning lisaks saavad teised võistlejad Euroopast kohalikele näidata, kuidas see täpselt käib," rääkis Hawk intervjuus ERR-ile. "Samuti on see tähtis rahvusvahelise rulaspordi kasvule. Siinne üritus on väga mitmekülgne, enamikel võistlustel sellist asja ei ole."

14-aastaselt profirulatajaks saanud ning 16-aastaselt maailmameistriks kroonitud Hawk näeb, kuidas rula aina südameid võidab. Tegemist pole enam nišialaga.

"Olen seda täheldanud juba viimased 10-15 aastat ja ma usun, et rulasõit on jõudnud sellisesse etappi, kus sellega tegeldakse juba sama regulaarselt kui traditsiooniliste meeskonnaalade nagu jalgpalliga või Ameerikas pesapalliga," jätkas Hawk. "Olen sellele juba ise tunnistajaks olnud ning kui näen, milline on tänapäeval rulasõitjate suhtes huvi, mõistmine ja heakskiit, siis tunnen, et tegemist on vägagi massidesse läinud spordialaga."

1999. aastal tegi Hawk rulaspordi ajalugu, tehes X-mängudel kurikuulsa 900-kraadise pöörde. Kuigi tänavusel Simple Sessionil tegi Hawk demonstratsioonesinemise, siis ta tänapäeval enam ei võistle, kuid rulatab heategevus ja reklaami eesmärkidel kõikjal, et rula veelgi rohkem massidesse viia.

"Rula õpetab enesedistsipliini, õpetab end proovile panema ja ise end tagant innustama. Sellistest sooritustest lähtuv enesekindlus on üpris erinev sellest, kui saavutatakse midagi võistkondlikul tasemel," rääkis Hawk. "Mitte et ma tahaks seda kuidagi pisendada - ka see on väga tähtis -, aga rula on selles suhtes väga erinev, et seda teeb igaüks individuaalselt, endale ise eesmärke püstitades ja nendeni jõudes."

Järgmisel suvel on rulasõit ka Tokyo olümpiamängude programmis. See võiks rula arengule maailmas veelgi hoogu juurde anda.

"Usun, et areng läheb edasi samamoodi, nagu seni näinud oleme, võib-olla ehk tuleb ülemaailmset tuntust juurde," jätkas Hawk. "Olümpiamängud võidavad rulale juurde uusi huvilisi, võib-olla ka uusi rulatajaid riikidest, kus sellega varem pole tegeldud. Nii et ma usun, et olümpiamängude vaatajaskond aitab rulal kasvada."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: