Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna pälvis Eesti spordimuuseum ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1545935340000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

"EV 100 Spordiaasta tähtede" galal pälvis Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna "Olympism in Action" Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum.

Baltimaade suurim elamuslik spordimuuseum on oma meeskonnaga viimase kahe aastaga teinud läbi tohutu arengu – muuhulgas on muuseum tunnistatud Eesti aasta muuseumihariduse edendajaks, pälvinud kuus Eesti muuseumiauhindade nominatsiooni ja suurendanud külastatavust, pakkudes nii haridus-, olümpia- kui spordielamust kümnetele tuhandetele lastele ja noortele ning kõigile spordisõpradele.

Rahvusvahelise Olümpiamuuseumide koostöövõrgustiku asutajaliikmena on muuseumi tegevuse keskmes eelkõige olümpiamängude loo ja Eesti sportlaste saavutuste kajastamine. 2018. aastal lisandus Eesti ühe kiiremini areneva muuseumi kontole aga ka nii ralliteemaline näitus kui ka suurejooneline rahvusvaheline koostöö Madridi Reali jalgpalliklubiga – tegu on mitte ainult Eesti, vaid tõenäoliselt kogu Põhja-Euroopa ühe suurima spordiajaloolise koostööprojektiga maailma edukaima jalgpalliklubiga.

Kõik muuseumi tegevused kannavad endas sama visiooni – muuseumis ei ole kõik asjad vitriinides peidus, vaid võimalusel inimestele nähtavad, näitlikustatud ja katsutavad. 21. sajandi sportlik elamusmuuseum peab pakkuma võimalust kogeda, proovida ja avastada selliselt, et killuke spordi kirge ja väärtusi jõuaks iga külastaja südamesse.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: