Aasta parimateks orienteerujateks valiti Timo Sild ja Annika Rihma

Foto: Külli Leola

Lõppenud orienteerimishooaja parimateks tunnistati orienteerumisjooksus Timo Sild ja Annika Rihma. Kui Sild loeb hooaega õnnestunuks, siis Rihma oleks enda sõnul lootnud enamat.

Taas parimaks meesorienteerujaks valitud Timo Sild sai Lätis toimunud maailmameistrivõistlustel karjääri parima koha, olles lühirajal kaheksas, tavaraja 11. koht jääb ehk veidi hingele, aga kokkuvõttes loeb 30-aastane Sild aastat karjääri edukaimaks.

"Pigem olen hooajaga rahul," ütles Timo Sild intervjuus ERR-ile. "Väga hea stabiilsus oli sellel hooajal. Olin pidevalt esikümne piirimail tiitlivõistlustel. Hing loodab ja tahab paremat, aga kui Eesti orienteerumiskogukond medalit loodab, siis see tuleb. Kui mitte minult, siis kelleltki teiselt."

Järgmisel hooajal läheb Timo Silla peatähelepanu Norras toimuva MM-i individuaaldistantsidele, liskas KooVee klubiga teatejooksud Tiomilal ja Jukolal. Tipu lähedal on oldud juba mitu aastat, medalimänguks peavad kattuma mitmed olulised tegurid.

 "Pisidetailid muutuvad järjest olulisemaks," jätkas Silm. "Mida lähemale tipule jõuda, seda rohkem hakkavad väikesed nüansid oluliselt tulemust mõjutama ja teatud õnnefaktor samuti."

Parimaks naiseks tunnistatud Annika Rihma tegi väga võimsa jooksu MM-i teatejooksu avavahetuses, mille ta lõpetas kolmandana. Tavarajalt tuli 20. koht ja individuaaldistantsi tulemus jääb kripeldama.

"Sellel hooajal olid mul küll väga head teatevõisltused, sellised tõesti väga head, aga need ei olnud minu selle hooaja eesmärgid. Eesmärgid, mis ma püstitasin, need ei täitunud," ütles Rihma.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: