Veemoto liidu president: sellist edu ei leia kusagilt mujalt maailmast

Foto: ERR

Eesti veemotosportlastel oli taas väga edukas hooaeg. Aasta parimaid autasustas alaliit hooaja pidulikul lõpetamisel Tartus.

2018. aastal on Eesti veemotosportlased pälvinud kokku 18 tiitlivõistluste medalit. Seejuures tulid viis sportlast ühel hooajal nii maailma- kui Euroopa meistriks. Aktivasse kuuluvad veel kolm rahvusvahelist suurvõistlust, mis Eestis tänavu korraldati.

"Medalite seisukohalt on meil paremaidki aastaid olnud," rääkis ERR-ile Eesti Veemoto Liidu president Vahur Joala. "Aga meil pole kunagi varem olnud kuute maailmameistrit. Sellist edu ei leia kusagilt mujalt maailmast. Seda on tähele pannud ka rahvusvaheline liit."

Kui aasta parim jetisportlane on alaliidu punktisüsteemi alusel Marten Männi, siis ringrajasportlase puhul leidus väga tugevaid kandidaate kaks: selle tiitli viimasel neljal aastal pälvinud Rasmus Haugasmägi ja Erik Aaslav-Kaasik. Mõlemad mehed tulid omas paadiklassis tänavu nii Euroopa kui ka maailmameistriks.

Napi eduga pärjati esmakordselt aasta ringrajasportlase tiitliga Erik Aaslav-Kaasik, kelle võistlusklassiks on F-125. 31-aastane Aaslav-Kaasik tunneb veemotosporti läbi ja lõhki, sest on edukalt suutnud ühendada oma töö ja hobi.

"Väga kaua olen sellega tegelenud ja samm-sammult vaikselt arenenud," rääkis Aaslav-Kaasik. "Kõige suurem samm on tehtud just eelmise aastaga võrreldes. Ehitan võidusõidupaatidele propellereid, see on mu igapäevatöö. Selle kõrvalt jääb mul piisavalt aega oma paati ehitada ja tegeleda kõige sellega, mis vaja."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: