Rein Pill võttis Helsingis maailmakuulsate tippratsanike ees võidu ({{commentsTotal}})

Rein Pill ja Alfons Ra
Rein Pill ja Alfons Ra Autor/allikas: Susanna Liis Ole

Helsingis CSI5* taseme puhtusele ja kiirusele peetud takistussõidus osales kokku 35 võistleja ja esikoha pälvis Rein Pill, kes jättis teiste seas enda selja taha sellised maailmaklassi ratsanikud nagu Jur Vrieling, Steve Guerdat, Maikel Van der Vleuten, Peder Fredricson. Neli esimest võistluspaari lõpetasid kõik ühe sekundi sees.

Helsinki Classics on traditsiooniline laupäevaõhtune puhtus-kiirus parkuur Helsinki International Horse Show'l, kus takistuste kõrgus ulatub 150 sentimeetrini. Guilherme Jorge'i ehitatud rada ei olnud tehniliselt ülemäära keeruline, mida peegeldas ka fakt, et puhta sõidu tegi lausa 18 võistluspaari.

Omajagu pikalt hoidis liidripositsiooni Maikel van der Vleuten hobusega Arera C, kes puhta sõiduga sai ajaks 50,89 sekundit, mis kokkuvõttes andis talle lõpuks neljanda koha. Steve Guerdat ja Venard de Cerisy jõudsid veel kiiremini finišisse, lõpetades ajaga 50,60 sekundit.

Võistlusklass hakkas juba otsi koomale tõmbama ja Guerdat oli jätkuvalt tulemustes esimene. Jur Vrieling ja Dallas VDL ei kujutanud pealtnäha suurt ohtu, sest hobune tundus enne hüppamist ehk pisut suur ja aeglane, kuid antud arvamus ei pidanud paika. Hollandlane edestas Guerdat'd lõpuks 13 sajandikuga, mis viis ta esimeseks. Eelviimasena olid stardis Rein Pill ja Alfons Ra. Veel lühemad pöörded, hea kiirus ning natuke õnne tõid Eesti paari Vrielingust omakorda kaheksa sajandikku kiiremini finišisse ning kui viimasena startinud Harm Lahde (Oak Grove's Vogelfrei) ülemäära kiirelt ei liikunud, oli kindel, et Eesti paar on CSI5* võistlusklassi võitnud, edestades mitmeid maailma tippratsanikke.

"On ju vägev rivi minu selja taga," naeris õnnelik Pill.

Kui nii mõnigi maailmakuulsa nimega konkurent paistis autasustamisel hapu näoga, siis teise koha omanik, Hollandi tippsõitja Jur Vrieling tunnustas ja kiitis võitjat. "Jur tuli peale autasustamist rääkima, et oli juba end võitjaks pidanud, kui tulin mina ja napsasin talt võidu," muigas Pill. "Mul ei olnud üldse plaani võitma minna. Tavaliselt enne suurt sõitu (GP-d) ei minda eelneval päeval kihutama nagu pöörane. Aga sõites vaatasin, et läheb päris hästi ja lasin hobusel minna. Alfons hüppas ülihästi ja toimis veel paremini, kui eile, mõtlesin siis, et las läheb. Niimoodi tuleb harva välja, nagu täna tuli. Kui sõit läbi sai, vaatasin tablood ja – ohhoo, sain esimese aja! See tuli endalegi suure üllatusena!"

Toimetaja: Maarja VärvHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: