Ultratriatleet Rait Ratasepp kosis elukaaslase võistluse ajal

20 järjestikusel päeval täispikka triatloni läbiv Rait Ratasepp kõneles "Vikerhommiku" intervjuus Taavi Libega suure ettevõtmise väljakutsetest, üksikasjadest, aga ka sellest, kuidas ta võistluse ajal enda elukaaslasele abieluettepaneku tegi.

"Keha ei ole kusjuures ühelgi päeval valutanud, aga eks on erinevad probleemid mis annavad lihastes tunda," vastas Ratasepp küsimusele, kas keha juba valutab. "See ei ole lihasvalu, vaid pinged, mis tekivad näiteks ratast pedaalides. Niisugust lihasvalu ei ole, mis tekib siis, kui jooksed maratoni ja järgmine päev on jalad kanged."

Milline näeb sellisel võistlusel välja taastumine? "Kuna n-ö puhkeaega on võimalikult vähe, siis ma proovin võimalikult kiiresti hakkama saada. Me oleme siin kuskil 35 minutiga füsioterapeudiga asjad ära teinud – lihashooldus- ja venitus – siis ma lähengi tavaliselt magama ja esimesed kaks tundi magan massaažisaabastes. Seejärel ärkan, söön, võtan saapad ära ja magan edasi."

"Ikka tahan edasi minna ja teha selle lõpuni. Need päevad, mis on täiesti õnnestunud ja kus saad puhtalt ilma ühegi häiriva tegurita sportida, neid on kogu katsumuse peale olnud kolm tükki ja siis ootad, et äkki täna tuleb see päev."

Pidev füüsiline koormuse nõuab ka palju energiat. Ratasepp tarbib päevaga sama palju, kui tavainimene viie päevaga. "Ma tarbin kuskil 10 000–11 000 kilokalori juures. Mu kell näitab, et ma kulutan kaloreid keskeltläbi natuke üle 7000, aga see näitabki tegelikult seda, kui palju ilmastikolud seda kulu tegelikult juurde lisavad. Ma söön ikkagi puhtalt ainult tunde järgi – kui mu keha ütleb, et ma pean sööma, siis ma söön," rääkis ultratriatleet.

Milline nägi väli Rataseppa võistluse ajal tehtud abieluettepanek? "See oli siis, kui ma olin poole peale jõudnud. See oligi mul plaanis ja see oli poole peal, sest siis oli mul kõik endal ka teada ja tuntud ning sealt edasi oli hea minna. Kogu võistluse ajal ma pidin selle asja korraldama, see võttis natukene tegemist aga tasus ära."

Kuigi ettevõtmise lõpuni jääb viis päeva, Ratasepp sellele veel ei mõtle. "Eks ma olen varem teiste pealt ka näinud, et sellised ettevõtmised – need ei ole läbi, enne kui need on läbi. Võib tunduda, et viis päeva veel minna, aga see on päris pikk päev. Ma ise tean, et kui minu jaoks on 18. või 19. päev, et kui ma sinnani olen ära jõudnud, siis ühe päeva saab igasuguste probleemide kiuste ära."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: