Eesti sõitis end kindlalt Rahvuste krossi finaali

Foto: Karli Saul

Laupäeval sõideti Ameerika Ühendriikides RedBud'i rajal maailma suurima motokrossiürituse Rahvuste krossi kvalifikatsioonid ja selgusid need maad, kes pühapäevastesse finaalidesse pääsesid. Eestile algas võistlus keeruliselt, kuid päeva lõpuks oldi siiski kindlalt finaalis.

Esimesena asus eestlastest stardijoonele Rahvuste krossil juba 18. korda osalev Tanel Leok (Husqvarna), kes sai hea stardi ja oli kohe esikümnes, kus ta sõitis enamus sõidust. Kahjuks hakkas aga eestlase tsikkel sõidu lõpus streikima ning Leok veeres üle lõpujoone 25. kohal. Sõidu võitis itaallane Antonio Cairoli (KTM) sakslase Ken Roczeni (Honda) ja stardikurvis kukkunud ning viimaselt kohalt kolmandaks sõitnud tänavuse MXGP klassi maailmameistri hollandlase Jeffrey Herlingsi (KTM) ees.

Järgmises sõidus startis esmakordselt Rahvuste krossil võistlev Hardi Roosiorg (KTM), kes sai tagasihoidliku stardi ning oli alguses kolmandas kümnes. Sõidu jooksul noormehe tempo aga paranes ja lõpujoone ületas ta 16. kohal. Sõidu esikolmiku moodustasid prantslane Dylan Ferrandis (Yamaha), austraallane Hunter Lawrence (Honda) ja sakslane Henry Jacobi (Husqvarna).

Viimases sõidus sai Harri Kullas väga hea stardi ja oli kohe seitsmendal kohal, sõidu edenedes suutis ta oma kohta parandada ja oli lõpuks viies, jäädes neljandast kohast maha ainult sekundiga. Esimeseks kihutas end selles sõidus hollandlane Glenn Coldenhoff (KTM), kellele järgnesid ameeriklane Justin Barcia ja belglane Jeremy Van Horebeek (mõlemad Yamaha).

Nõrgim tulemus maha arvatud, võitis kvalifikatsiooni Holland (4 punkti), teised olid itaallased, kes kogusid prantslastega võrdselt 5 punkti. Eestile kuulus 21 punktiga 12. koht, kusjuures sama arvu punkte said 11. koha saanud Kanada ja 13. tulnud belglased.

Pühapäeval sõidetakse kolm finaalsõitu, kus kõikides osaleb igast riigist kaks sõitjat. Esimesena lähevad eestlastest rajale Leok ja Roosiorg ning seda kohaliku aja järgi kell 13.10 (Eestis 20.10).

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: